doğa yataks cemre
5s arslan Mega Halı

MOBİD’in Yeni Yönetimi Belli Oldu! Mobilya Fuarı İçin Tarih Verildi

mobid-manset
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MOBİD’in Yeni Yönetimi Belli Oldu! Mobilya Fuarı İçin Tarih Verildi Samsun MOBİD Başkanı Erkan Ahmet Yavuzel, derneğin daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirterek mobilya fuarının ekimde yapılmasının planlandığını söyledi

Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği Başkanı Erkan Ahmet Yavuzel, Genel Kurul Toplantısı’nda sektörde yaşanan gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yavuzel hedeflerinin mobilya sektöründe daha profesyonel çalışmalara imza atmak olduğunu ifade etti.

21 mobid9 scaled Ana Manşet

GENEL KURUL TOPLANDI

Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği’nin (MOBİD) Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Geneleksel olarak düzenlenen kahvaltı toplantısında bir araya gelen sektör temsilcilerinin Tekkeköy İlçesi Kirazlık mevkii Yeşiloğlu Restoran’daki organizasyonu bu ay Yumoş Yatak üstlendi. Toplantıya TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, derneğin yönetim kurulu üyeleri ve iş insanları katıldı.

21 mobid2 scaled Ana Manşet

SÖZÜNÜ ALDIK

Geleneksel hale gelen mobilya fuarı ile ilgili alım heyetini beklediklerini kaydeden Başkan Yavuzel, “Geçen sene yapamadığımız fuar ile ilgili 9-10 kez TÜYAP Bölge Müdürümüz Oğuzhan Bey ve arkadaşlarla görüşmelerde bulunduk. Ekim ayı için bir karar aldık. Kayseri ve Adana’da fuar var. Biz de aynı zamana getirelim dedik. Kendileri de alım heyetleri oluşturup Samsun’a getirecekler. Fuarımızı ziyaret etmelerini sağlayacaklar, bunun sözünü aldık. Biz de takipçisi olacağız. Ancak “Evet biz bu fuarda varız , çalışıyoruz ,devam edeceğiz”demeliyiz. Geleneksel fuarımızı bir adım daha öteye taşıyıp, profesyonel hale getirmemiz gerekiyor. Arkadaşlarımı tabi ki dinleyeceğiz, karar vereceğiz. Hatta ticaret odasından da yapılması ile alakalı tavsiyede bulunuldu” dedi.

21 mobid5 scaled Ana Manşet

MOSFED’E ÜYE OLMAK İSTİYORUZ

Derneğin daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalar yapacaklarını belirten Yavuzel, “Arkadaşlarımızla birlikte gerekli gördüğümüz işleri yapacağız. Derneğimizi daha iyi şartlara getirmek içi mücadele edeceğiz. Ayrıca Mobilya Dernekleri Federasyonu’na (MOSFED) üye olmak istiyoruz. Bunun Türkiye çapında belli başlı faydaları olacak. Özellikle fuara katılımlar, diğer derneklerle birlikte hareket etme ve iş anlaşmaları şansına sahip olacağız. Bundan sonraki hedefimiz geçen sene yapamadığımız fuar ile ilgili çalışmalar yapacağız. Mevcut durumlarda bazı sıkıntılarımız var, ham madde fiyatları bunlar ile ilgili fikir alışverişinde bulunacağız, firmalara gideceğiz. Yer problemi olanlar var bununla ilgili görüşmeler yaptık” diye konuştu.

21 mobid7 scaled Ana Manşet

BÜTÇENİN ÇOĞU YABANCI ALIM HEYETİNİN

Son 10 yılda mobilya sektörünün büyük atılımlar gerçekleştirdiğini ifade eden TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş şunları söyledi: “Geleneksel hale gelen hem Samsun Mobilya Fuarımız uluslararası alanda da bilinen ve tanınan bir fuar oldu. Tabi bunun en büyük nedeni sizin ürettiğiniz ve tasarladığınız ürünler. Türkiye’de büyük bir beğeni kazandı. Bunun gerçekleşmesinde de fuarın da etkisi var. Bu sene de 6. Mobilya Fuarını yapmak üzere yönetim kurulu ile defalarca toplantı yaptık. Samsun Valiliği’nin ve TSO’dan bu fuarın yapılmasına yönelik büyük destekleri var. Bu sene Ekim ayında yapacağımız fuarın bir farklılığı var. Tabi ki tüm Türkiye’den sektör temsilcileri ve müşterilerimiz gelecek. Ancak Ekim ayında yapacağımız farın ana konusu yabancı ziyaretçi. Bu sene pazarlama bütçemizin büyük bir kısmını yabancı alım heyetlerine ayırdık. İnşallah hep beraber bu yolda fuarımızı gerçekleştirmek niyetindeyiz.”

mobid yonetim kurulu Ana Manşet

İŞTE YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Erkan Ahmet Yavuzel, Fatih Aksakal ,Orhan Akar, Serkan Şahin, Murat Odabaşı, Mehmet Yurdakulu, Ahmet Alışır, Emre Eker, Cemal Ayçin, Ertuğrul Akpınar ve Özgür Uyanık. Ayrıca MOSFED’te temsil etmek üzere delege seçimleri yapılacak. Delege listesinde ise şu isimler yer aldı; Erkan Ahmet Yavuzel, Erkan Malkoç , Erol Deniz, Fatih Keskin ve Ertuğrul Akpınar.

21 mobid3 scaled Ana Manşet

Mustafa İNAN

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir