doğa samsun surucu kursu duru
       
5s dikey izosam bilgi

MOBİD’den İşbirliği Vurgusu! Samsun Markalaşacak

mobid-ilan
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MOBİD’den İşbirliği Vurgusu! Samsun Markalaşacak Samsun MOBİD Başkanı Erkan Ahmet Yavuzel, üniversite-sanayi işbirliğinin önemine dikkati çekti

Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği (MOBİD) Başkanı Erkan Ahmet Yavuzel, “”Sektöre faydalı olmak için ekip arkadaşlarımızla birlikte gayret edeceğiz” diyerek, üniversite-sanayi işbirliğinin önemine değindi.

06 mobid 1 Ana Manşet

GAYRET EDECEĞİZ

Yavuzel, genel kurul sonrası yapılan ilk toplantıda, dernek üyelerini kahvaltıda biraraya getiren Yurdakul Kumaş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yurdakulu ve katılımcılara teşekkür ederek sözüne başladı. Samsun’un mobilya sektöründe markalaşması gerektiğini söyleyen ve üniversite-sanayi işbirliğine değinen Yavuzel, “Sektöre faydalı olmak için ekip arkadaşlarımızla birlikte gayret edeceğiz” dedi. 19 Mayıs Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Malkoç ise üniversite-sanayi işbirliğinin önemli olduğu ve üniversiteyle birlikte çalışarak sektöre, ilimize ve ülkemize daha faydalı olabileceğimizi söyledi.

06 mobid 2 Ana Manşet

SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMALI

Toplantıya katılan ve değerlendirmelerde bulunan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Deniz Ekmekçioğlu da, üniversite-sanayi arasında sürdürülebilir bir işbirliği oluşturulması gerektiğini belirterek, “Sanayinin burada çok büyük bir beklentisi var. Çünkü üretilen bilginin bir şekilde satılabilir bir şeye dönüşmesini bekliyor. Ama üniversite ile yapılan iş birlikleri genelde hemen bir ayda dönüşebilen şey değil” diye konuştu.

06 mobid 3 Ana Manşet

VERİMLİLİK VURGUSU

“Samsun’da da 10 kişiyi geçmeyecek sayıda bir endüstriyel tasarımcı var” diyen Ekmekçioğlu sözlerine şöyle devam etti: “şu anda bölüm öğrenci sayımız yaklaşık 120-140 civarlarına çıktı. Bu da birkaç sene içerisinde potansiyel taşıyan tasarımcıların piyasada var olmaya başlayacağını gösteriyor. Belki bu konuda artık bunları daha da canlandırabiliriz diye düşünüyorum. Çünkü öğrencilerimizin bitirme projeleri başlayacak. Bu sadece istihdam anlamında değil. Sektörün endüstriyel tasarım mesleği ile tanışması ayrıca mesleğe girecek arkadaşların da sektörle tanışması iki taraf için de oldukça verimli olacaktır diye düşünüyorum.”

06 mobid 4 Ana Manşet

EKER’E TEŞEKKÜR

Toplantıda ayrıca Yavuzel tarafından MOBİD’in önceki dönem yapan Bahattin Eker’e teşekkür plaketi verdili. Yavuzel Eker’e, verdiği emeklerden dolayı teşekkür ederek, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir