doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

MOBİD-Üniversite İşbirliğiyle Öğrenciler Sanayiyle Tanışacak

ogrenciler-sanayiyl-tanisacak-0711
Daha Fazla Göster

MOBİD-Üniversite İşbirliğiyle Öğrenciler Sanayiyle Tanışacak Samsun MOBİD Başkanı Erkan Ahmet Yavuzel, üniversite-sanayi işbirliğinin önemine değinerek, “Sektör için elimizden geleni yapacağız” dedi

Samsun’da mobilya sektörüne katkı sağlamak ve ihracat hedeflerine ulaşabilmek adına bir araya gelen Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği (MOBİD), geleneksel hale getirdikleri aylık toplantısını geniş katılımla gerçekleştirdi. Toplantıda MOBİD yönetimi ve üyeleri, üniversite ve sanayi işbirliği hakkında görüşmeler sağladı.

1 scaled Ana Manşet

KAHVALTIDA BULUŞTULAR

Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği (MOBİD), geleneksel hale getirdikleri aylık kahvaltı toplantısını bu ay Yeşiloğlu Restoran’da, Doğuş Okul ve Ofis Mobilyaları öncülüğünde ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Sadık Şener ve OMÜ Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Yapıcı’nın konuşmacı olarak katılımıyla gerçekleştirdi.

OMU Muhendislik Fakultesi Endustri Muhendisligi Bolumu Ogretim uyesi Doc. Dr. Fatih Yapici 1 scaled Ana Manşet

‘ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ’

Toplantıda ilk olarak selamla konuşması yapan Samsun MOBİD Başkanı Erkan Ahmet Yavuzel, üniversite-sanayi iş birliğinin önemine değinerek, “Sektöre faydalı olmak için ekip arkadaşlarımızla birlikte gayret ederek elimizden geleni yapacağız” dedi.

Ondokuz Mayis Universitesi OMU Guzel Sanatlar Fakultesi Endustriyel Tasarim Bolumu Ogretim Uyesi Dr. Sadik Sener 2 scaled Ana Manşet

İLK MEZUNLAR VERİLECEK

Bu sene ilk defa endüstriyel tasarım bölümünden mezun vereceklerini söyleyen Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Sadık Şener, öğrenci, okul ve sanayi iş birliği kapsamında yaptığı konuşmada “Böyle bir organizasyonda olmaktan mutluluk duyuyorum. Bugün konumuz ve biraz da sloganlaşmış olan sanayi ve üniversite iş birliği. Bu sloganı içselleştirmek pratik hayata geçirmezsek slogan olarak kalıyor. Öğrencilerimizin eğitim aldıkları alanlarda sanayide ne gibi iş ve işlemler yapıldığı konusunda tecrübe edinmezlerse hepsi havada kalır. MOBİD kuruluşu adı altında öğrencilerimizin sanayi ile tanışması, üretim süreçlerini yerinde izlemesi, tasarım geliştirmesi hedeflerimiz. İlk defa Güzel Sanatlar Fakültesi’nde endüstriyel tasarım bölümünden mezun vereceğiz” diye konuştu.

unnamed file scaled Ana Manşet

DESTEĞE HAZIRIZ

MOBİD’e destek vermeye hazır olduklarını söyleyen OMÜ Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Yapıcı, “Hepinize teşekkür ediyoruz. Endüstri Mühendisliği, 2012 yılında ilk mezunları verdi. O dönem protokoller yaptık ve öğrencileri sanayiye gönderiyoruz. Programımız var. Öğrencileri sık sık sanayiye gönderiyoruz Birçok firmada çalışan öğrencilerimiz var. Yaptığınız çalışmalar. Mobilya sektöründe eksiklikler var. Sanayi uygulaması kapsamında birkaç kuruma öğrenci gönderebiliriz. Maliyetlendirme, otomasyon, yazılım konusunda elimizden gelen yardıma biz hazırız” şeklinde konuştu.

Toplantı yapılan kahvaltının ardından günün anısına fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

Hakan AKGÜN – Umut Can EREN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir