Uzman Anahtar Final Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu Uzmanlar Petrol HRS Ajans

Milyonların En Büyük Hatası! Bakın Çay Aslında Nasıl Demlenirmiş

featured

Milyonların En Büyük Hatası! Bakın Çay Aslında Nasıl Demlenirmiş Çay demleme tekniğiyle ilgili herkesin kendince bir yöntemi vardır. Bu konuda araştırma yapanlar ‘çay nasıl demlenir’ sorusuna yanıt arıyor. İşte ödüllü çay demleme tekniği

Bir evi belki de ev yapan, insanın içini ısıtan, muhabbetlerin dostu ve her öğün sofrada bulunan çay…

Yıllardır her Türk mutfağında harıl harıl kaynar. Ancak neredeyse her evde demlenilen çayda çok sık yapılan bir hata var.

Bu hataya göre önce çayı ardından suyu koyan vatandaşların lezzeti kaçırdığı ve önce suyun konulması ardından da çay eklenmesi gerektiği belirtildi.

ÖNCE ÇAYI KOYMAK HAŞLAMAK DEMEK

İşin ustaları, önce çayın ardından kaynamış suyun konulmasını çok yanlış buluyor. Çünkü bu sayede çay demlenmiş değil, haşlanmış oluyor.

Eğer önce kaynamış su demliğe dökülür, ardından da çay eklenirse bu sefer demleme işlemi gerçekleşmiş oluyor. Bu taktiğin birçok yarışmadan birincilikle çıkması ise duyanları şaşırtıyor.

“ÖNCE SU, SONRA ÇAY”

Çay demleme konusunda bir diğer pratik nokta ise suyun demliğe eklenme şekli.

Eğer suyu kenardan dökerseniz oksijenin kaybolmasına neden olabilirsiniz. Ancak suyu yukarıdan döktüğünüz zaman, kaybettiği oksijeni geri kazanır ve çayınız daha lezzetli bir hal alır.

DAHA FAZLA GÜNCEL HABER İÇİN TIKLAYINIZ

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.