Milyonların Beklediği Karar! Pazar Günü Yasak Var Mı? Saatler…

samsun-sokaklari-tam-kapanma-oncesi-kalabalik_4724_dhaphoto3
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyonların Beklediği Karar! Pazar Günü Yasak Var Mı? Saatler… Milyonlarca kişi Kabine Toplantısında açıklanması beklenen kararları merakla takip ediyor. Pazar günü yasak var mı? Sokağa çıkma saatleri değişiyor mu? Türkiye Kabine Toplantısını bekliyor. Kabine Toplantısı ne zaman- saat kaçta yapılacak? Sokağa çıkma yasağı saati nasıl uygulanıyor? 12-13 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Kabine toplantısında sokağa çıkma yasağı saatleri değişecek mi? Hafta sonu-pazar günü sokağa çıkma yasağı-kısıtlaması kalkacak mı, devam edecek mi? İşte milyonlarca vatandaşın beklediği Kabine Toplantısı’yla ilgili son dakika detayları…

Kabine Toplantısı için son dakika gelişmeler yaşanıyor. Kabine Toplantısı ne zaman saat kaçta yapılacak? Kabine Toplantısı’nın tarihi belli oldu. Sokağa çıkma yasağı saatleri ve pazar günü sokağa çıkma yasağıyla ilgili gelişmeler milyonlarca vatandaş tarafından merak ediliyor. Kabine Toplantısı ne zaman başlayacak, bugün mü olacak? Kabine Toplantısı kararları canlı yayında saat kaçta açıklanacak, Kabine Toplantısı’nda hangi konular ele alınacak? Kabine Toplantısı’nda hafta sonu pazra günü sokğaa çıkma yasağı kalkacak mı? İşte cevapları….

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, BUGÜN MÜ?

Kabine Toplantısı bugün (10 Haziran) yapılacak.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantının en önemli gündem maddesi koronavirüs salgınıyla mücadele olacak. Toplantıda, Kovid-19’la mücadele kapsamında kademeli normalleşmeye geçilmesinin ardından vaka ve vefat sayılarının seyri, aşılama sürecindeki son durum ve yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

Güvenlik konularının da görüşülmesi beklenen toplantıda, yurt içinde ve sınır ötesinde devam eden terörle mücadele operasyonları konusunda kabinenin bilgilendirilmesi bekleniyor. Ekonomik gelişmelerin ele alınacağı toplantıda, NATO Zirvesi öncesi dış politikaya ilişkin de değerlendirmeler yapılacağı öngörülüyor.

KABİNE TOPLANTISI VE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ

Kabine Toplantısı yaklaşırken sokağa çıkma yasağı saatleri binlerce kişinin gündeminde bulunuyor. Sosyal hayatta kademeli normalleşme kapsamında, sinema salonları, yüzme havuzları, hafta içi hafta sonu sokağa çıkma yasağı gibi uygulanan tüm kısıtlamaların durumu bir sonraki toplantı kararına bırakılmıştı. 1 Haziran’dan itibaren uygulanmaya devam eden kısıtlama gün ve saatleri gevşetilmişti. Böylece, akşam 21.00’de başlayan hafta içi kısıtlaması daha ileriye alındı. Peki Sokağa çıkma yasağı saatleri nasıl, sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlıyor ve kaçta bitiyor? Hafta içi hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? İşte Bakanlık genelgesi ile kısıtlama detayları…

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAAT KAÇTA BAŞLIYOR?

Sokağa çıkma yasağı saatleri nasıl, hafta içi hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı sorusuna yanıt aranıyor. Düşen koronavirüs vaka sayısına paralel olarak yasakların biteceği gün merakla beklenirken gözler bu hafta gerçekleşecek olan Kabine Toplantısı’na çevrildi.

Türkiye’nin 81 ili valiliğine İçişleri Bakanlığı tarafından genelge gönderilmiş ve kısıtlamalara yönelik detaylar kapsamlı şekilde belirtilmişti. Hafta içi belli saatlerde hafta sonu ise bir günü kapsayan sokağa çıkma yasağı saatleri neler?

Sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? İşte son dakika haberinin ayrıntıları…

HAFTA İÇİ VE HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ

İçişleri Bakanlığı, valiliklere gönderdiği “Sokağa Çıkma Kısıtlamaları” konulu genelge kapsamında, yeni bir karar alınıncaya kadar hafta içi saat 22.00-05.00, hafta sonu pazar 22.00’den pazartesi 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağını belirtti. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde yeni kararların alındığı anımsatıldı.

HAFTA İÇİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ NELER?

Hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri Türkiye’nin 81 ilinde akşam saat 22:00 sabah 05:00 saatleri arasında uygulanıyor.

KORONAVİRÜS YASAKLARI NE ZAMAN SONA ERİYOR?

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen koronavirüs genelgesi kapsamında yasakların ikinci bir emre kadar uygulanmaya devam edeceği bilgisi yer almasına rağmen ne zaman sona ereceğine dair net bir bilgi bulunmuyor.

BU AKŞAM (10 HAZİRAN 2021) SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Bu akşam saat 22:00’dan itibaren Türkiye’nin 81 ilinde uygulanacak.

HAFTA İÇİ HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ

Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00-05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

SİNOVAC VE BİONTECH AŞILARI GELİYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada toplam 14 milyon doz Sinovac aşısında ilk partinin bu hafta sonu, 4.2 milyon doz Biontech aşısının ise pazartesi günü geleceğini belirtti.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir