doğa area duru
 
5s dikey akın bilgi

Milyonlar Bu Kararı Bekliyordu! Taksitle Emekli Olma İmkanı

Milyonlar Bu Kararı Bekliyordu! Taksitle Emekli Olma İmkanı
Daha Fazla Göster

Milyonlar Bu Kararı Bekliyordu! Taksitle Emekli Olma İmkanı Toplu parası olmayana 36 taksitle emekli olma imkanı! Bankalar borcu kapatıyor

Başvuru süresi bir ay uzatılan yapılandırma kapsamında toplu parası olmayanlar için emeklilik yolu da açıldı. Kamu bankalarından kredi alanlar emekli olabilecek. Halkbank, Ziraat Bankası ve VakıfBank’a giderek kredi çekecek. Bankalar borcu kapatıyor ve emekli maaşı aynı bankaya yatıyor.

Milyonlarca vatandaşın başvurduğu yapılandırma için süre 1 ay uzatıldı. Yapılandırma kapsamında devlete olan tüm vergi ve prim borçlarının faizleri silinirken ana paraya enflasyon farkı ekleniyor.

para bagisisi Ekonomi

Yapılandırma kapsamında SGK’ya borcu olduğu için emekli olamayan ya da toplu para bulamadığından borçlanma yapamayanlar için de imkan getirildi.

Yapılandırma kapsamında SGK’ya borcu olduğu için emekli olamayan ya da toplu para bulamadığından borçlanma yapamayanlar için de imkan getirildi.

Üstelik parayı kamu bankalarından alacakları kredi ile ödeyecekler. Kredinin kapsamına doğum ya da askerlik borçlanması ile emekli olabilecek kişiler de eklendi..

Askerlik günlerini satın alıp emekli olabilecek erkek sigortalılar ile doğum borçlanması ile prim borçlarını tamamlayıp emekli olabilecek duruma gelen kadın sigortalılar bu paraları kamu bankalarından alacakları kredi ile ödeyebilecek..

Çekilen kredinin taksitleri emekli maaşından 36 ay vade ile tahsil edilecek.

0x0 36 taksitte odenecek toplu parasi olmayanlar da emekli olacak halkbank ziraat bankasi ve vakifbanka giderek 1630956858036 Ekonomi

ÖNCE SGK’YA GİDİN

Kredi ile emekli olmak isteyenler önce SGK’ya giderek borçlarını ödediklerinde ya da askerlik veya doğum borçlanması yaptıklarında emekli olabileceklerine dair yazı alacak. bu yazı ile Halkbank, Ziraat Bankası ve VakıfBank’a giderek kredi çekecek. Bankalar borcu kapatıyor ve emekli maaşı aynı bankaya yatıyor.

İŞTE YENİ TAKVİM

BAŞVURU: 30 EYLÜL

Peşin ödeme/İlk taksit

– Vergi için: 1 Kasım

– Prim için: 30 Kasım

0x0 36 taksitte odenecek toplu parasi olmayanlar da emekli olacak halkbank ziraat bankasi ve vakifbanka giderek 1630956850052 Ekonomi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir