doğa yataks cemre
       
5s dikey arslan bilgi

Milyonlar Bu Haberi Bekliyordu Ama… Samsunlular Umduğunu Bulamadı!

samsun-emekli-rop
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyonlar Bu Haberi Bekliyordu Ama… Samsunlular Umduğunu Bulamadı! Samsun’da emeklilerin birçoğu bin TL olan ikramiyeye gelen 100 liralık zammı yetersiz bulduklarını dile getirdi.

Bu yılın ilk bayram ikramiyesini zamlı olarak Mayıs’ta alan emekliler, şimdi de gözünü ikinci ödemeye çevirdi. Kurban Bayramı’na az bir süre kala emekliler, bin 100 lira ikramiye alacak. Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan emeklilerin bir çoğu, ikramiye oranını az bulduklarını söyledi.

Ugur DORELI Ana Manşet

O MİKTAR AZ

Uğur DÖRELİ: Emeklilere verilecek ikramiye fikri güzel ama çok az olduğunu düşünüyorum. bin 100 lira ile ne torununa bir şey alabilirsin. Ne torununu gezdirebilirsin. Bin 500 lira olsaydı daha güzel olurdu. Bu parayı torunlarıma vereceğim, kurban keseceğim ihtiyaçlarıma gidecek. Ama yetmiyor. Zaten bin 700 lira aylık alıyoruz. İkramiyede bin 100 lira, bin 800 liraya bu para ile ya kurbana gidebiliriz. Ya da torunlarımız ile vakit geçirebiliriz.

Mustafa SARITAS Ana Manşet

AZ OLSA DA…

Mustafa SARITAŞ: İkramiye ve emekli maaşını birlikte alacağız diye biliyorum. Yani az olsa da ‘bal tutan parmağını yalar’ derler. Bu parayı torunlarımın eğitimine harcamayı düşünüyorum. Biz çocuklarımızı büyüttük şimdi sıra torunlarımızda.

Mustafa BAS Ana Manşet

YETERLİ DEĞİL

Mustafa ZENGER: İkramiye verildiğini yeni duydum. Allah izin verirse üstüne para katıp kurban kesmeyi düşünüyorum. Ben bu para miktarını yeterli bulmuyorum. En azından bir 2 bin 500 lira olsaydı. Kurbandan sonra birazda kişisel alışveriş ihtiyaçlarımızı da karşılardık.

Yilmaz GEZER Ana Manşet

ÖNCEDEN HİÇ YOKTU

Yılmaz GEZER: Ben bu para miktarını yeterli buluyorum. Çünkü önceden hiç yoktu. Güzel bir fikir olmuş. Kurban Bayramında ve Ramazan ayında 2 sefer veriliyor diye biliyorum. Bu para ile çocuğuma harçlık vermeyi düşünüyorum.

Mevlut OZCELIK Ana Manşet

BU PARA YETMEZ

Mesut ÖZÇELİK: Bin 100 lira benim için yeterli bir para değil, kimseye yeteceğini de düşünmüyorum.

Yusuf TASKIN Ana Manşet

ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA

Yusuf TAŞKIN: İkramiyeyi yeterli bulmuyorum. Emekli maaşları da yeterli olmadığını düşünüyorum. Asgari ücretin altında bir emekli maaşı olmamadır.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir