doğa area cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Meteoroloji’den Peş Peşe Uyarı! Kuvvetli Gelecek

Meteoroloji'den Samsun'a Sel Uyarısı! Devam Edecek
Daha Fazla Göster

Meteoroloji’den Peş Peşe Uyarı! Kuvvetli Gelecek Son dakika hava durumu raporlarına göre, Meteoroloji yağış beklenen illeri sıraladı ve yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu. Samsun’un da bulunduğu yurdun çeşitli bölgelerinde yağışlar şiddetli olacak. İşte detaylar…

Meteoroloji’den Pazar günü yurtta yaşanacak hava olayları ile ilgili il il uyarı yapıldı. Meteoroloji’den yapılan açıklamada Çorum, Amasya, Tokat, Giresun, Samsun, Ordu ve Sakarya’da yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlar uyarıldı.

Meteoroloji tarafından yapılan ilk uyarıda “Orta Karadeniz’de 8 Ağustos Pazar günü sabah ilk saatler itibariyle kuvvetini artıracak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Çorum, Amasya, Tokat ve Giresun çevrelerinde aralıklarla ve yerel olmak üzere kuvvetli (21-50 kg/m2), başta doğu ilçeleri olmak üzere Samsun çevreleri, Ordu ili ile Giresun’un batı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (50-100 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, heyelan, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” denildi.

Meteoroloji’den yapılan yapılan bir diğer uyarıda da “8 Ağustos Pazar (bugün) Batı Karadeniz ile Sakarya çevrelerinde görülecek gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. “ ifadelerini kullanıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir