Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre Samsun Hava Durumu (9 Temmuz Cumartesi) Parçalı ve az bulutlu, öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde güney batı kesimleri yerel aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27 derece olması bekleniyor

Yapılan son değerlendirmelere göre, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu; bölge genelinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kastamonu ve Sinop'un iç kesimleri ile Çorum'un batısında yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıkların bölgenin iç kesimlerinde 2 ila 4 derece düşmesi bekleniyor.

Meteoroloji öğle saatlerini işaret etti! Samsun hava durumu 12 Ağustos Cuma Meteoroloji öğle saatlerini işaret etti! Samsun hava durumu 12 Ağustos Cuma

RÜZGAR: Rüzgarın kuzey ve batılı yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette, yağış anında kuvvetli (40 ila 60 km/saat) esmesi bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Kastamonu ve Sinop'un iç kesimleri ile Çorum'un batısında yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara (Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SAMSUN HAVA DURUMU

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN