Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta Karadeniz Bölgesi'nde yaşayan vatandaşlara uyarılarda bulundu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 8-14 Mayıs tarihli güncel hava durumu raporunu paylaştı. Buna göre Meteoroloji, Orta ve Doğu Karadebiz bölgesinde yağışlı geçmesi beklenirken herhangi bir olumsuzluğa karşı vatandaşın dikkatli ve tedbirli olması konkonusuna uyarıda bulundu.

RÜZGAR NASIL OLACAK?

Genellikle kuzeyli, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Akdeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun güneyinde kısa süreli kuvvetli (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Van çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli (21 - 50 kg/m²) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Meteoroloji son raporu yayınladı! Batı da sıcaklıklar artacak, doğu da yağış var.

İşte bölgelere göre hava durumu:

BATI, ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Batı Karadeniz'de parçalı ve çok bulutlu, Sinop çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Orta ve Doğu Karadeniz'de ise parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.

Samsun İlkadım Hava Durumu 20 Mayıs Cuma Samsun İlkadım Hava Durumu 20 Mayıs Cuma

MARMARA, EGE, AKDENİZ

Marmara ve Ege'de parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin edilirken, Akdeniz'de parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Sivas çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu ile Bingöl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak; yer yer gök gürültülü sağanak; güneydoğusunun yükseklerinin karla karışık yağmur, yer yer kar şeklinde olmak üzere Van çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Şanlıurfa çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.