banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

01.06.2020, 08:26 20

Mesele Samimiyiz?

Merhaba kıymetli okuyucularım; Hepimiz yaşarken birer engelliyiz fakat bunun farkındalığını yaşayarak çözüm üretmede zorlanırken. Düşünün birde ağır engelli olup ta çözüm kapıları maddi ve insan odaklı olması sonucu hayatın alt üst olmuş bir kardeşimin sıkıntısını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu sevgili kardeşimize ve bu durumda olup sesini duyursa da çözüm üretilemeyen insanlarımıza birlikte nasıl bir çözüm ürete biliriz?

Yazımın başında da belirttiğim gibi çok saygı duyduğum, ağır engelli olmasına rağmen toplumun derdine deva olmak için canla başla konuklarıyla emek sarf ederken, terzi misali kendi söküğünü dikemiyor.

Sebebi bu kardeşim 70 yaşın üstünde annesiyle birlikte hayatını idame ettiriyor. Fakat annesinin rahatsız olması ayrıca kendisinin de ağır engelli sebebiyle yatılı bir bakıcıya ihtiyaç duymaları.

Düne kadar bir hasta bakıcısı vardı. Bazı nedenlerden dolayı ayrıldıktan sonra Dünyada ve Ülkemizde korona virüsünün çıkmasından sonra, çoğu alanda olduğu gibi bakıcı konusunda da sıkıntıların yaşanmasına neden olmuştur.

Ailece üç aydır maalesef, büyük sıkıntı yaşamaktadır. Ayrıca on aydır bu durumda olan maddi ve manevi sıkıntılarla baş edemeyen insanlarımız var.

Sizce Adil bir Dünya var mı?

Takdir senindir, Ya Rabbi! Sen ki imkânsızı mümkün kılansın; Darda koyma bizi, dara düştüğümüzde de şükredenlerden eyle bizi.

Engelli olup ta, engellilerin halini değil kendi dünyalarıyla mutlu olan insanlar var olduğunu biliyorum.

Sonuç olarak; Vicdanen rahatsızım. Benim yanlışım varsa bu konuda bilgisi olanların bana ulaşmasını isterim. Bu günün yarınları var.

Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır. ( Kazım İLHAN )

Bu sözün ne kadar önemli olduğunu konular işlendikçe fark edeceğimizden eminim.

Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir. ( Kazım İLHAN )

Sizlerin düşünce ve duygularınız benim için önemli; Paylaşmak ve paylaşılmasını istediğiniz konularınızı bekliyorum. Saygılarımla.

 Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın

kilhan61@hotmail.com KAZIM İLHAN

SOSYOLOG VE AİLE DANIŞMA

 

Yorumlar (0)
banner1474
24°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 10 Temmuz 2020
İmsak 03:07
Güneş 05:04
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:16
Yatsı 22:05