doğa calven cemre
       
5s izosam bilgi

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Cami Yeri Polemiği!

samsunda-mecliste-cami-yeri-polemigi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Cami Yeri Polemiği! Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Atakum sahilindeki itfaiyenin yanındaki park alanının camiye dönüştürülmesi kararına CHP ve İYİ Parti meclis üyeleri ret oyu verdi

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP Meclis Üyesi Hasan İpek ve İYİ Parti Meclis Üyesi Alper Aydemir, Atakum İlçesi’ndeki itfaiye binasının yanındaki park alanına cami yapılmasının doğru olmadığını belirterek, “Cami yapılsın ama bu alana değil. Düşünelim, doğru karar verelim” dedi.

WhatsApp Image 2021 07 12 at 21.59.36 1 Ana Manşet

DOĞRU DEĞİL

Samsun Büyükşehir Belediye Temmuz Ayı Komisyon Toplantısı, Ömer Halisdemir Toplantı Salonu’nda yapıldı. 58 gündem maddesinin görüşüldüğü komisyonda Atakum İlçesi’nde Körfez mevkiinde bulunan itfaiye binasının yanındaki park alanına cami yapılması görüşüldü ve ilgili madde oy çokluğu ile kabul edildi. İYİ Parti Meclis Üyesi Alper Aydemir ve CHP Meclis Üyesi Hasan İpek, bulunduğu alan neticesinde ve turizm faaliyetleri doğrultusunda doğru bulmadıklarını belirtirken, MHP Grup Başkanvekili İsmail Sevindik ise, “Durduk yere önümüze şok teklifler gelmesin.En azından birileri için şok olacak teklifler gelmesin” diyerek konuya esprili bir dille yaklaştı.

WhatsApp Image 2021 07 12 at 21.59.36 Ana Manşet

GÜRÜLTÜ DE Mİ İBADET YAPSINLAR?

Caminin yapılacağı alanı doğru bulmadıklarını belirten CHP Meclis Üyesi Hasan İpek, “Toplumsal hassasiyetimiz var ama eğri oturup doğru konuşalım. Burası Atakum’da marina dediğimiz yer turizm potansiyeli yüksek bir yer. Burada insanlar sandalyelerini koyup sohbet muhabbet ediyorlar. Adnan Menderes kısmı dediğimiz aksta eğlence mekanları da var. Sadece Samsun’dan değil, farklı illerden de insanlar geliyor. İnsanlar gürültü içinde mi ibadet yapacak? Kutuplaştırmayalım. Bunu neden böyle yapıyoruz. Cami yapılsın ama bu alana değil. Düşünelim, doğru karar verelim. O bölgenin özelliğine göre çalışalım” dedi.

WhatsApp Image 2021 07 12 at 21.59.35 Ana Manşet

NEDEN PROJE ÇIKMIYOR?

İYİ Parti Meclis Üyesi Alper Aydemir ise Marina’daki alanın doldurulması ile ilgili projenin detayları yokken böyle bir projenin ortaya çıkmasını eleştirerek, “Şehir planlamak tümevarımla olmaz, tümdengelimde olur. Marinanın doldurulacağı konusunda bir proje de yok. Şimdi cami söz konusu. Yarın da başka bir şey önümüze gelecek. Oraya belki bundan daha büyük bir cami gerekecek” diye konuştu.

56 Ana Manşet

ŞOK TEKLİF ESPRİSİ

MHP Grup Başkanvekili İsmail Sevindik ise esprili bir dille yaklaşarak, “Ulaşım ana planı, bisiklet yolu ana planı hazırladık ama herhalde bir ibadet ile ilgili de bir ana plan hazırlamamız gerekiyor. Durduk yere önümüze şok teklifler gelmesin. En azından birileri için şok olacak teklifler gelmesin. Herhalde ibadet ana planı hazırlamamız gerekiyor gibi espirili bir şey söylemek istedim” ifadelerini kullandı. Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk ise Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin konuyla ilgili ortak karar verip mutabık kaldıklarını söyledi.

Dilber BAHADIR


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Camiye İhtiyaç çok var. Sahilde gezerken nérede namaz kılalım yere seccade açsak olmaz, bir an önce yapılmalı.

  2. Sizin şu memleketin faydası için bir kararınız olmayacakmı? O bölgeye çokmu lazımdı.. başka yer kalmadımı.. kaç kişiye hizmet eedecek o cami.. turizim geleceği olan bölgeye boş yatırım yapıp milletin parasını çarçur eden hepinize yazıklar olsun