doğa calven duru
 
5s dikey akın bilgi

Marmaris’i 2 Çocuk Mu Yaktı? Yangın Sürüyor: Dehşet Veren Görüntüler

marmarisi-iki-cocuk-mu-yakti
Daha Fazla Göster

Marmaris’i 2 Çocuk Mu Yaktı? Yangın Sürüyor: Dehşet Veren Görüntüler Muğla’nın Marmaris ilçesinde dün başlayan ve yüzlerce hektar alanı küle döndü. Yangını 8 ve 10 yaşlarında 2 çocuk çıkardı iddiası ise gündeme bomba gibi düştü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı ve çocukların ifadelerinin pedagog eşliğinde alınacağı öğrenildi

Türkiye birbiri ardına orman yangını haberleriyle sarsılıyor. Manavgat ve Akseki’nin şoku atlatılamadan, turizm merkezleri Marmaris, Bodrum, Milas, Mersin’den felaket haberleri geldi. Marmaris ilçesi İçmeler Karayolu üzerindeki Armutalan Mahallesi, Siteler mevkiinin üst kısımlarındaki kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alanda dün saat 13.15 sıralarında yangın çıktı. Alevler, kuru otlar ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı.

KÜLE DÖNDÜ

Alevlerin ulaştığı İçmeler Mahallesi’ndeki 11 ev ile Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin çatısı zarar gördü. Alevlerin okulun hemen karşısındaki bir akaryakıt istasyonuna ulaşması ekiplerin yoğun çabası sonucu son anda önlendi.

marmaris1 Güncel

Alevlerin hızla ilerlediği 481 nüfuslu kırsal Osmaniye Mahallesi, tedbir amacıyla jandarma tarafından tamamen tahliye edilip, Bozburun Mahallesi’ne taşındı. Alevler Osmaniye Mahallesi’nde de 9 ev ile Marmaris Ticaret Odası’na ait Balevi’ne zarar verdi.

YANGINI 2 ÇOCUK ÇIKARDI İDDİASI

Muğla’da çıkan orman yangınına, biri 8 diğeri 10 yaşındaki 2 çocuğun neden olduğu ileri sürüldü. 3 görgü tanığının ifadeleri üzerinden oyun oynarken, yangını çıkardıkları iddia edilen 2 çocuğun İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadelerine başvurulması için pedagog beklendiği öğrenildi. Marmaris Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı tarafından yapılan yazılı açıklamada, bugün Armutalan mevkiindeki ormanlık alanda çıkan yangınla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

marmris 2 Güncel

YARDIMA KOŞTULAR

Yangının etkili olduğu İçmeler Mahallesi’nde sahildeki otellerin bahçelerindeki ağaçlar alev alırken, alevlere helikopterlerle müdahale edildi. Bu esnada otellerde kalan müşteriler tahliye edilirken, yaşanan panik hali cep telefonlarının kameralarına yansıdı. Alevlerin yaklaşması nedeniyle tedbir amacıyla 3 yıldızlı 2 otel ile 4 villa tedbir amacıyla polis ekipleri tarafından boşaltıldı. Vatandaşlar teknelerle turistleri tahliye etti.

Marmaris Belediye Başkanı: Yangın 3 farklı yerden başladı
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, özellikle yerleşim yerlerine yakın yerlerdeki yangının büyük ölçüde kontrol altına alındığını söyleyen Oktay, yangının üç noktada başladığını belirterek sabotaj ihtimali olduğunu belirtti.

SON ANDA KURTARILDI

Marmaris- İçmeler Karayolu yangında ulaşıma kapanırken, duman ve alevlerin etkili olduğu İçmeler’de büyük korku yaşayan turistler yardıma koşan günübirlik gezi tekneleri ve yatlarla Marmaris merkezine taşındı. Alevler İçmeler Mahallesi’ndeki bir akaryakıt istasyonuna kadar gelirken yangının yakıt tanklarına ulaşması son anda önlendi.

marmaris3 Güncel

Gece boyu süren yangın söndürme çalışmaları havanın ağarmasıyla havadan tekrar başladı. Orman yangınına, yangın söndürme helikopterleri ile müdahale ediliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir