doğa samsun surucu kursu cemre
       
5s dikey izosam Mega Halı

Marketlerin Çalışma Saatleri Değişti Mi? 1 Temmuz’dan Sonra…

marketlerin-calisma-saatleri-degistimi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Marketlerin Çalışma Saatleri Değişti Mi? 1 Temmuz’dan Sonra… İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan 1 Temmuz Genelgesi’nin ardından marketlerin çalışma saatleri değişti mi sorusu yanıt arıyor. Genelgede yer alan maddeye göre tüm iş yerlerinin ruhsatlarındaki faaliyet konusuna göre ilgili idare tarafından belirlenen açılış­ kapanış saatleri çerçevesinde açılıp kapanacak. Hafta sonları da marketler yine kendi çalışma saatlerinde göre faaliyet gösterecek.

MARKETLER KAÇTA AÇILIP KAÇTA KAPANACAK?

Genelgede konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi;

Kovid-19 tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara veren tüm iş yerleri ile sinemalar 1 Temmuz’dan itibaren tekrar açılacak. Tüm iş yerleri 1 Temmuz’dan itibaren, ruhsatlarındaki faaliyet konusuna göre belirlenmiş açılış-kapanış saatleri arasında hizmet verebilecek.

Bu bilgilere göre market ve bakkalların çalışma saatleri işletmeler tarafından belirlenecek.

1 TEMMUZ’A KADAR UYGULANACAK MARKET ÇALIŞMA SAATLERİ

Daha önce alınan karara göre, marketler hafta içi Pazartesi- Salı- Çarşamba- Perşembe-Cuma ve Cumartesi günleri 09.00 ila 21.00 arasında hizmet verecek.

Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebileceklerdir.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri (sadece ekmek ve unlu mamul satışı için)açık olacaktır. Vatandaşlarımız ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir.

Fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacaktır.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir