doğa yataks duru
       
5s arslan Mega Halı

Marketlerde ki Alkol Yasağı Devam Ediyor mu?

marketlerde ki alkol yasagı devam ediyor mu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Marketlerde ki Alkol Yasağı Devam Ediyor mu? İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede marketlerde ki alkol yasağına ilişkin detaylar yer aldı.

 

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde , ‘Alkol’ ibaresi açıkça vurgulanarak, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde alkol ürünlerinin satışına izin verilmeyeceği belirtildi.

Bakanlık genelgesinde zincir marketlerle ilgili maddede alkol satışının yasağına dair, “Zincir marketler başta olmak üzere çeşitli işyerleri tarafından açılış veya belirli gün ya da saatlere özgü genel indirim uygulamalarının oluşturduğu yoğunluğun önüne geçilebilmesi için indirim uygulamalarının en az bir hafta sürecek şekilde uzun periyodlarla yapılması gerekmektedir. Marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünler dışında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, alkol, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye vb. ürünlerin satışına tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan hafta sonlarında izin verilmeyecektir.” ifadeleri yer aldı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir