banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

İstanbul'da Gaspa Uğrayan Dedeye Kızıltepe Kaymakamlığı Sahip Çıktı

İstanbul'da gaspa uğrayan 77 yaşındaki dedeye, Kızıltepe Kaymakamlığı sahip çıktı.Ayağındaki rahatsızlığı nedeniyle tedavi amaçlı gittiği İstanbul'da, kendisine yardım bahanesiyle yaklaşan 3 kişi tarafından gasp ve darp gedilen...

MARDİN 14.04.2014, 18:15
İstanbul'da Gaspa Uğrayan Dedeye Kızıltepe Kaymakamlığı Sahip Çıktı
İstanbul'da gaspa uğrayan 77 yaşındaki dedeye, Kızıltepe Kaymakamlığı sahip çıktı.

Ayağındaki rahatsızlığı nedeniyle tedavi amaçlı gittiği İstanbul'da, kendisine yardım bahanesiyle yaklaşan 3 kişi tarafından gasp ve darp gedilen 77 yaşındaki Mardinli Osman Bilgin'e Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş sahip çıktı. Diyarbakır'a gitmek için Kızıltepe Kaymakamlığı'ndan yardım talebinde bulunan Osman Bilgin'e Kızıltepe Kaymakamlığı destekte bulundu. Kaymakam Ermiş, Bilgin'e desteğin yanında ihtiyaç duyduğu diğer sosyal yardımların da sağlanacağını söyledi. İleri derecede duyma kaybı yaşayan Bilgin ile yakından ilgilenen Kaymakam Ermiş, "Diyarbakır'a gitme, sen burada kal, burada senin ne ihtiyacın varsa hepsini biz burada karşılarız. Devletimiz güçlü bir devlet sana kalacak yer temin eder, sağlıklı bir ortamda tedavini de yaparız" dedi.

Bilgin ise, "İstanbul Çapa’da tanıştığım kişiler bana Küçükpazar’a gidelim orada ucuz otel var dediler. Beni Küçükpazar’a götürdüler. Birkaç otele baktık yer bulamadılar. Sonra bir baktım ki, benim ceplerimi kurcalıyorlar. Beni sokak arasına götürdüler. Bana hadi paraları ver dediler. Ben dedim ki 170 lira param var. Yok, sende çok para var dediler. Ben yok desem de inandıramadım. Sonrasında beni yere attılar çamurların içerisinde sürüklediler. Her tarafım çamur içerisinde kaldı. Bende imdat diye bağırdım. Kızıltepe Kaymakamlığı'nda bana verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederim" diye konuştu.

Yorumlar (0)
22°
açık
Namaz Vakti 24 Eylül 2019
İmsak 04:52
Güneş 06:18
Öğle 12:32
İkindi 15:54
Akşam 18:36
Yatsı 19:56