banner1365

banner1345

Tarım Mevzuat Değerlendirme Toplantısı Başladı

banner1357

Malatya’da “Bölgesel Mali Mevzuat Değerlendirme Toplantısı” 11 ilin katılımıyla başladı.Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından Anemon Otel’de düzenlenen Bölgesel Mali Mevzuat Değerlendirme...

MALATYA 14.04.2014, 16:57
Tarım Mevzuat Değerlendirme Toplantısı Başladı
banner1353
Malatya’da “Bölgesel Mali Mevzuat Değerlendirme Toplantısı” 11 ilin katılımıyla başladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından Anemon Otel’de düzenlenen Bölgesel Mali Mevzuat Değerlendirme bölge toplantısına, Malatya, Elazığ, Sivas, Tunceli, Bingöl, Kahramanmaraş, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Adıyaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürleri ile İdari Mali İşler Şube Müdürleri ve konuyla ilgili personellerin katılımıyla başlarken, toplantının üç gün süreceği bildirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, “Mali konulardaki tereddütlerin giderilmesi, uygulama birliğinin ve bilgi alışverişinin sağlanması amacıyla Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından düzenlenen Bölgesel Mali Mevzuat Değerlendirme Toplantısı’na hoş geldiniz. Tarım, ülkelerin beslenme, istihdam ve kalkınması için önemli ve stratejik bir sektördür. Bu sektör için Bakanlığımız 14 milyon 230 bin 405 TL bütçe ayırmıştır. Harcama yetkilileri bu hizmetleri yaparken bütçede öngörülen ödenekleri kadar harcama yapabilirler. Bu harcamaların daha düzenli ve dikkatli yapılabilmesi için Bakanlığımız İlimizde “Bölgesel Mali Mevzuat Değerlendirme Toplantısı” düzenledi. Uzman arkadaşlarımız tarafından yapılacak bilgilendirmeleri dikkate alarak hem uygulamada birliği sağlamış oluruz, hem de bütçe kaynaklarını en doğru şekilde kullanmış oluruz” dedi.

Malatya Defterdarı Murat Yiğiter ise yaptığı konuşmasında “Ankara’dan uzman arkadaşlarımızın gelerek bu toplantıda bilgilendirme yapmasının en büyük nedeni illerdeki tüm sorunların Ankara’ya iletilmesi ve çözümünün Ankara’da yapılmasından dolayıdır. Bizler mali mevzuat konularındaki sorunlarımızı mahallinde çözmeliyiz. Bunun için ayrıntılara inmek ve detaylandırmak zorundayız. Ayrıca yenilikleri takip etmeli ve ayak uydurmalıyız” ifadelerini kullandı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı İç Kontrol Daire Başkanı Kerim Üstün yaptığı konuşmasında “Kamu harcamaları kanun ve yönetmeliklerle belirlenmiştir. Bu doğrultuda gerekli bilgi sahibi olup, daha dikkatli davranarak mevzuata hakim olduğumuzda sorun yaşamayacağımızı umuyorum. Görevlendirme ve harcırahlarla ilgili düzensizlikleri ve uygulama hatalarını da bu çerçevede düzeltebiliriz. Düzenlediğimiz bu toplantıda konu uzmanlarımızca tüm mali mevzuatlar ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi verilecektir” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından toplantıya geçildi. Üç gün sürecek toplantı süresince Mali Hizmetler Uzmanları Müjgan Özbek, Adem Söylemez ve Aşkın Torun tarafından katılımcılara bilgilendirme yapılacak.

Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 12:25
İkindi 15:25
Akşam 17:57
Yatsı 19:16