banner1320

Öğrenciler, Çanakkale Gezisi İçin Yarışıyor

Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezi'nde eğitim gören öğrenciler, Çanakkale gezisine katılabilmek amacıyla sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerde yarışıyor.Her yıl geleneksel olarak öğrencileri Çanakkale gezisine götüren Hacı Hasan...

Öğrenciler, Çanakkale Gezisi İçin Yarışıyor
banner1314
Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezi'nde eğitim gören öğrenciler, Çanakkale gezisine katılabilmek amacıyla sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerde yarışıyor.

Her yıl geleneksel olarak öğrencileri Çanakkale gezisine götüren Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezi, öğrencilerin sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerde bulunmaları amacıyla birbirinden farklı etkinlikler düzenliyor. Merkez'de eğitim gören öğrencilerin sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmaları amacıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında başarılı olan öğrenciler Nisan ayı sonunda Çanakkale gezisine katılacak.

Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Derviş Yoldaş, Çanakkale gezisi için turnuva düzenlediklerini ifade ederek, “Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezi olarak, çıraklarımızın sportif ve kültürel faaliyetlerde bulunmaları için voleybol ve masa tenisi turnuvası düzenledik. Çocuklarımızın sanayideki çalışmalarının yanı sıra kültürel ve sosyal faaliyetlerde de bulunmalarını istiyoruz. Masa Tenisi'nde birinci olan öğrencimiz ile voleybol turnuvasında birinci olan takımdaki öğrencilerimiz Çanakkale gezisine katılacaklar. Bu anlamda öğrencilerimiz hem sosyal ve kültürel faaliyetlere katılacaklar hem de milli ve manevi değeri yüksek olan Çanakkale gezisine katılacaklar. Öğrencilerimizin masrafları okul aile birliğimiz ve esnaflarımız tarafından karşılanacak” dedi.

Yoldaş, sportif etkinliklerin yanı sıra sosyal etkinliklerde de bulunduklarını dile getirerek, "Kutlu Doğum Haftası nedeniyle de, 'Peygamber Efendimizin Hayatı ve Ehlibeyt Sevgisi' ile ilgili sınav yapıyoruz. Bu sınavda dereceye giren ilk 10 öğrencimizi Çanakkale gezisi ile ödüllendireceğiz. Geçen yıl 40 öğrencimizi Çanakkale gezisine göndermiştik. Bu yılda sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde başarılı olan öğrencilerimizi Çanakkale'ye götüreceğiz" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300