banner1365

banner1345

Baro Başkanı Han’dan, 15 Temmuz mesajı

banner1357

Malatya Barosu Başkanı Av. Enver Han, 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Milletin iradesi dışında hiçbir güç ülkemizi yönetemeyecektir" dedi.Milletin üzerinde oynanan oyunların tarihe kara...

MALATYA 14.07.2018, 21:38
Baro Başkanı Han’dan, 15 Temmuz mesajı
banner1353

Malatya Barosu Başkanı Av. Enver Han, 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Milletin iradesi dışında hiçbir güç ülkemizi yönetemeyecektir" dedi.

Milletin üzerinde oynanan oyunların tarihe kara bir leke olarak geçtiğini belirten Han, "15 Temmuz 2016 tarihinde şanlı ordumuz içerisinde sinsice örgütlenmiş olan hain Fettullahçı terör örgütü mensupları, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne, hukuk devletine, vatandaşın huzur ve sükununu bozmaya yönelik savaş uçakları, helikopter ve tanklarla kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Milletimizin üzerinde oynanan karanlık oyunlar insanlık tarihine kara leke olarak geçmiştir" ifadelerine yer verdi.

Darbe girişimine karşı verilen mücadelede 250 vatandaşın şehit olduğunu 2 bin 301 vatandaşın ise gazi olduğunu dile getiren Han, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla anıyoruz.15 Temmuz da siyasi görüşü ne olursa olsun vatandaşlarımız tek yürek, tek yumruk olmuştur.

Bu ve buna benzer hain girişimlerin bir daha yaşanmaması için devletin her kademede gerekli önlemleri alması gerektiği gibi devam eden soruşturma ve kovuşturma aşamasında ki dosyalarında, evrensel hukuk kuralları çerçevesinde hassasiyetle bir an evvel sonuçlandırılması gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyetin de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ’Egemenlik Kayıtsız şartsız milletindir’ bu şiardan yola çıkarak milletin iradesi dışında hiçbir güç ülkemizi yönetemeyecektir.

Darbe girişimine karşı toplumun tüm kesimlerinin verdiği ortak demokratik tepki ve mücadele milletimizin şanlı direnişine verdiği destek asla unutulmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bir kez daha insanlık dışı bu kanlı darbe girişimini 15 Temmuz yıldönümünde lanetliyoruz. Şehitlerimizin, gazilerimizin ve bu darbe girişimine karşı canı pahasına milletimizin birlik ve beraberliği için göğsünü siper eden vatandaşlarımızın adları tarihin sayfalarına altın harflerle yazılmıştır."
Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:19
Güneş 06:44
Öğle 12:25
İkindi 15:24
Akşam 17:55
Yatsı 19:15