baskaynak https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
5s dikey çarsan HRS Ajans

Makyajla Uyuduğunuzda Yüzünüzde Neler Oluyor?

featured

Makyajla Uyuduğunuzda Yüzünüzde Neler Oluyor? Makyaj birçok kadın için günlük bakım açısından vazgeçilmezleri arasında . gün içinde makyaj zaten cilde zarar veriyor. bir de makyajınızla uyursanız sonuç korkutucu

makyaj Güncel

Makyaj, hemen her gün yapılan bir rutin olsa da gün boyunca yüzünüzde kaldıktan sonra temizlenmesinin bir sakıncası yoktur. Fakat temizlemeyi “unutmak, üşenmek” gibi sebeplerle makyajla uyuyakalmak, çok da tahmin etmediğiniz sonuçlara neden olabilir. Bu yüzden öncelikle nasıl bir sonuçla karşılaşacağınızı öğrenmek, daha dikkatli bir temizlik rutini izlemenizi sağlayabilir.

Makyaj, gün içerisinde kendinizi daha iyi hissetmenizi, bakımlı görünmenizi sağlayan önemli aşamalardan biri. Fakat doğru temizlenmediğinde veya olması gerektiğinden çok daha fazla yüzünüzde kalması durumunda daha fazla makyaj yapmanıza neden olabilecek sorunlar ortaya çıkarabilir. İşte makyajla uyuduğunuzda ortaya çıkabilecek sorunlar…

TIKANMIŞ GÖZENEKLER

Silikon veya akrilik içeren makyaj ürünleri, cildinizdeki küçük gözeneklerden içeren sızar ve bakteri, doğal yağları içeriye hapseder. Bu durum ise yağ, ter ve ölü derinin bir araya gelerek cildinizde istenmeyen tıkanmış gözenek görüntüsüne neden olabilir. Her ne kadar gün içerisinde yaptığınızda da bu risk söz konusu olsa da doğru temizleme rutini ile bu riski ortadan kaldırabilirsiniz. Fakat geceleri makyajla uyuyakalmak, cildinize yenileme fırsatı vermediği için sorun yaratır.

makyaj 3 Güncel

SİVİLCELİ BİR CİLT

Uykudan önce çok zormuş gibi gelen makyaj temizleme rutini, cildinizin daha fazla oksijen almasını sağlayan önemli adımlardan biri. Bunu yapmadığınız takdirde cilt yüzeyindeki makyaj ürünlerinden kalan tahriş edici kimyasallar, oksijen alımını da kısıtlayarak sivilceli bir cilde neden olabilir.

ERKEN YAŞLANMA SEBEBİ

Makyaj ürünlerindeki kimyasallar, olmaları gerekenden çok daha uzun süre cildinizde kaldığında cildin yaşlanmasını tahmin edilenden çok daha hızlı hale getirebilir. Cilt yenilenmesinin en uygun zaman aralığı olan geceleri, eğer temiz bir cilde sahip değilseniz yaşlanma sürecini de hızlandırmış olabilirsiniz. Üstelik gece temizlenmeyen makyaj, gün içerisinde maruz kalınan çevre kirliliğinin cildinizde etkili bir şekilde sonuçlarını göstermeye neden olabilir.

makyaj 4 Güncel

GÖZ ENFEKSİYONUNA NEDEN OLABİLİR

Göz sağlığı uzmanları, birçok makyaj ürününün formaldehit, ağır metaller veya toksinler içerebileceği konusunda sıklıkla uyarıyor. Gözlerinizde kalan bu kimyasal ürünler, kirpiklerinizin dökülmesine ve hatta uzun süre kaldığında kirpik diplerinde iltihaplanmalara neden olabilir. Bu nedenle göz sağlığınız için düzenli bir temizlik oldukça önemlidir.

ÇATLAMIŞ DUDAKLAR

Gün içerisinde sürülen ruj, sürekli olarak yemek yeme, bir şeyler içme gibi aktiviteler nedeniyle tam olarak aynı düzeyde kalmaz. Fakat geceleri silinmeyen ruj, uzun süre boyunca değişmeden kalacağı için dudaklarınızın kendini yenileme fırsatını ortadan kaldırır. Bu nedenle yenilenmemiş ve kurumuş dudaklar ortaya çıkacağı için sabahları uyandığınızda çatlamış dudaklarla karşılaşabilirsiniz.

makyaj 5 Güncel

KISA SÜREDE YAĞLANAN SAÇLAR

Makyaj yapmak, sadece cildinizde değil gece boyunca yastığınıza da bulaşmasına neden olur. Hem cildinizin hem yastığınızın kirlendiği durumlarda saçlarınızın da buna maruz kalacağı düşünüldüğünde kısa sürede kirlenen ve yağlanan saçlarla karşılaşmanız oldukça muhtemeldir. Bu nedenle saç temizliğini beklediğinizden çok daha sık hale getirmemek için geceleri makyajınızı temizleyerek uyumak önemli adımlardan biri olacakıtr.

MAT BİR CİLDE NEDEN OLUR

Makyaj ürünleri, içeriğindeki maddeler ve toksinler nedeniyle yüzünüzde uzun süre kaldığında cilt tabakasında mat bir görünüme neden olur. Bu nedenle tıkanmış gözenekler, sivilcelerin yanı sıra mat bir cilt tonu ile baş etmek zorunda kalabilirsiniz.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.