banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Samsunlu sanatçıdan flaş açıklama!

Samsunlu Orhan Gencebay, hakkında süregelen tartışmalar ve gündemle alakalı konuştu: "Fikir ayrılıklarımız birleşmemize engel değil"

MAGAZİN 13.01.2019, 14:25 13.01.2019, 16:19
Samsunlu sanatçıdan flaş açıklama!
banner1343

Avcılar'da bir otomotiv firmasına restore ettirdiği 2000 model aracını teslim almaya giden Gencebay, gazetecilere bazı açıklamalarda bulundu. 
Kendisiyle alakalı tartışmalar ve gündeme ilişkin konularda konuşan Gencebay, Metin Akpınar, Müjdat Gezen, Deniz Çakır ve bazı sanatçıların politikleşen tartışmalarıyla alakalı sorulara da yanıt verdi. Açıklamaları şu şekilde: 

'BENİ SON DERECE ÜZÜYOR'
"Bu olayların hepsi beni son derece üzüyor. Keşke bu olaylar hiç olmasaydı, yaşanmasaydı. Dünyamız öyle bir ortam yaşıyor ki şu anda ve dünyamızda bütün dünya insanlarının kendilerini daha korumaya aldıklarını görüyorum. Şu an bizim ülkemizin de dirliğinin ve birliğinin zamanı. En çok ihtiyacımız olduğu zamanlardan birini yaşıyoruz; dirliğimiz, birliğimiz, geleceğimiz, bekamız için. Ben vatanıma aşık olan bir insanım, Yaradana teslim olan bir adamım. Dolayısıyla vatanımızın iyi olması için gerekeni yapmalıyız. Atatürkümüz der ki, 'Maksat vatansa gerisi teferruattır'. "Tartışmaların daha çok yaşam tarzı üzerinden devam ediliğini hatırlatan gazetecilere Gencebay, şu cevabı verdi:

'DEMOKRASİMİZİ KORUYALIM'
"Şu anda bakın ülkemizi, değerlerimizi, insanlığımızı, demokrasimizi koruyalım. Ülkemizin daha iyi olacağına nasıl inanıyorsak, onu yapalım ama bunu hep beraber yapmamız lazım. Çünkü bu ülke bizim. Fikir ayrılıklarımız olabilir. Fakat bu kir ayrılıkları, bizim birleşmemize hiçbir zaman engel olmamalı. Hiçbir zaman şahsi görüşlerimizi şöyle değerlendirmeyelim, 'benim krim şudur, benim krime uymayan birisini ben reddediyorum' diye hiç bakmayalım. Lütfen birbirimizi anlayalım. Farklı görüşlerimiz olabilir ama bunu yaparken ne kendimize ne başkasına ne de ülkemize zarar vermeyelim. Şu anda dirlik-birlik zamanı.
Buna o kadar çok ihtiyacımız var ki. Yani üzülüyorum olumsuz bir şey olduğu zaman. Doğru veya yanlış, son derece üzülüyorum. Ülkemizin iyi olması lazım. Mevlanamızın da dediği gibi, 'Hizmet erlerine yol açın, onlar bize hizmet edecekler.' Hizmetini iyi yapandan Allah razı olsun, kim olursa olsun. Hizmetini iyi yapanları sevelim, koruyalım ki hizmetlerini yapabilsinler. Ben bunun derdindeyim."

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 17 Eylül 2019
İmsak 04:43
Güneş 06:09
Öğle 12:34
İkindi 16:04
Akşam 18:50
Yatsı 20:11