Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsunlu organizatör isyan etti

Samsunlu Organizatör Kadırga Müzik’in sahibi Yusuf Ziya Oran, Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur ve ‘Müslüm’ filminin yapımcısı Mustafa Uslu’ya dava açtı. Oran yaptığı açıklamada “Hakkımı gasp ediyorlar, ettirmeyeceğim” dedi.

Samsunlu organizatör isyan etti

Sabah Gazetesi Ömer Karahan, Samsunlu Organizatör Kadırga Müzik’in sahibi Yusuf Ziya Oran'ın, Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur ve ‘Müslüm’ filminin yapımcısı Mustafa Uslu’ya açtığı davayı kaleme aldı.

İŞTE O KÖŞE YAZISI;

Kadırga Müzik'in sahibi Yusuf Ziya Oran, "Muhterem Nur, Müslüm Gürses'in yakasını bıraksın. Hakkımı gasp ediyor. Ben hakkımı gasp ettirmeyeceğim. İki aydır telefonlarıma çıkmıyor. Eserlerimi izinsiz kullananlarla hesaplaşacağım" açıklamasıyla mahkemeye başvurdu. Müslüm Gürses'in, ölmeden önce tamamladığı halk müziği albümü 'Ervah-ı Ezelden-Veda'nın yapımcısı ve Kadırga Müzik'in sahibi Yusuf Ziya Oran; Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur, 'Müslüm' filminin yapımcısı Mustafa Uslu ve filmde Gürses'i canlandıran Timuçin Esen hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.


Yusuf Ziya Oran; hakları kendisinde olan Bunca Gamı Bunca Derdi isimli eserle, 'Hayat bana zordu ama yine de güzeldi' cümlesini izinsiz olarak Müslüm filminde kullanan Mustafa Uslu hakkında da suç duyurusunda bulundu.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308