banner1223

'Naylon poşet 20 lira olsun'

Katıldığı bir radyo programında güncel konulara değinen Okan Bayülgen, “25 kuruşa, 50 kuruşa, 1 liraya değil; 10, 20 liraya satalım ki insanlar bunları kullanmaktan kaçınsınlar".

'Naylon poşet 20 lira olsun'
banner1227

1 Ocak'tan itibaren hayatımıza giren naylon market poşetlerinde ücretlendirme uygulaması, birçok tartışmaya sebep oldu. 

Poşet tartışmaları için katıldığı radyo programında konuşan Bayülgen, "Tüm dünyada poşet çantaları satılmakta ve böylelikle kullanımında azalma sağlanmaktadır. İnsanlar böylelikle alışveriş arabaları ve bez çantalarını yanlarına alarak alışverişe çıkmaya başladı. Ben de bu kampanyanın tamamen yanındayım.

Bugün yediğimiz balıklarla midemize plastik doldururken hatta son araştırmalarda doğaya saçılan poşet ve plastikler nedeniyle bunları sadece yemekle kalmıyor aynı zamanda o plastiği soluyoruz" ifadelerinde bulundu.

"20 LİRAYA SATALIM Kİ..."

"Başka korkunç bir durumdan bahsedelim. Belki orta yaşlı ya da yaşlı insanlar için büyük bir sorun olmayabilir ama çocuklarımızı plastik yedirerek ve plastik solutarak büyütüyoruz ki bu gerçekten çok korkunç." ifadelerini paylaşan Bayülgen, "Eğer bunun yolu poşeti satmaktan geçiyorsa bari o poşeti satalım. Hatta 25, 50 kuruşa 1 liraya değil, 10, 20 liraya satalım ki insanlar bunları kullanmaktan kaçınsınlar. Bu yolla poşet kullanımını azaltalım hatta zamanla yok edelim" dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2019, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148