banner1223

Didem Soydan kimdir? Didem Soydan nereli?

Geçtiğimiz gün darp iddiaları ile gündeme gelen Didem Soydan kimdir? Didem Soydan nereli? Didem Soydan biyografisi...

banner1227

Sosyal medya hesaplarını oldukça iyi kullanan manken Didem Soydan, sosyal medyadaki paylaşımlarıyla zaman zaman gündem olmayı başarıyor. Üniversite yıllarda hayatı Umut Eker ile kesişen ünlü manken, Umut Eker ile beraber birçok başarılı projeye imza attı.

DİDEM SOYDAN KİMDİR?

1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Soydan'ın anne tarafı Bulgaristan ve Yunanistan göçmeniyken baba tarafı Arnavutluk’tan göç ederek İstanbul’a yerleşmişlerdir. Buna karşın çocukluğunun her yazını Arnavutluk’ta geçirmiştir.

Üniversite yıllarında harçlığını çıkartmak için çalıştığı bir mağazada 2004 yılında Ümit Ünal tarafından keşfedilerek, ilk defilesine çıkmıştır. Ümit Ünal’ın mağazadan alışveriş yapıp çıktıktan 1.5 saat sonra geri gelerek güzel mankene “Defileme çıkar mısın?” teklifi üzerine Soydan “İşimi kaybetme lüksüm yok. İzin günüme denk gelirse neden olmasın?” yanıtını vermiştir. Yanlış bir cevap olduğunu fark eden Didem Soydan izin gününü defileye göre ayarlayarak ilk defilesine çıkmıştır. 19 yaşında ilk defilesine çıkan Didem Soydan ardından Hakan Yıldırım, Özlem Süer gibi birçok başarılı modacının defilesinde yer alma şansı yakalamıştır. Fashion Week defilelerinde en çok tercih edilen modeller arasında yer almıştır.

Üniversite zamanında çalıştığı mağazada Umut Ekerle tanışan Soydan, modacı Ekerle birçok iş yapmıştır. Şu an Umut Eker ile açtıkları bir mağazaları da bulunmaktadır.

2014 yılında İtalya’nın Verona kentinde düzenlenen Uluslararası Calzedonia Summer Show’ da yer alan manken Calzedonia Summer Show’ a çıkan ilk Türk manken ünvanına sahiptir.

5 Şubat 2015 yılında Cem Adrian’ın “Yalnızlık” şarkısına çekilen klipte yer almıştır.

2012 yılında başlayarak birçok dizi film projesinde yer almıştır.

Yer aldığı diğer dizi ve film projeleri

·  2015 - Aşk Yeniden (İrem) (TV Dizisi)

·  2014 - Mutlak Adalet (Memur) (Sinema Filmi) 

·  2013 - Güzel Çirkin (Lena) (TV Dizisi)

·  2012 - Uçurum (TV Dizisi) 

·  2012 - Bir Hikâyem Var (Sinema Filmi) 

Mesleği için çok fazla emek harcayan güzel manken bu çabasıyla dikkatleri çekmektedir. Soydan, kariyerine ABD’de devam etmek istediği için bir ajansla anlaşma imzalayarak oraya yerleşmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148