banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Çağatay Ulusoy, Cenk Eren ve Gizem Karaca'ya hapis cezası!

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi, Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren'in de aralarında bulunduğu 13 sanığa 10'ar ay hapis cezası verdi.

MAGAZİN 15.05.2019, 17:35 15.05.2019, 17:54 Ceylan
Çağatay Ulusoy, Cenk Eren ve Gizem Karaca'ya hapis cezası!
banner1343

Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan yargılanan Çağatay Ulusoy, Cenk Eren ve Gizem Karaca gibi isimlerin de aralarında bulunduğu 13 sanık hakkında, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4'üncü Ceza Dairesi 10'ar ay hapis cezası verdi. Mahkeme, cezayı erteledi. 

'Çalışma ortamında uyuşturucuyla tanıştım'

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında, sanıklar ifadelerini vermişti. Ünlü isim Gizem Karaca savunmasında, olaylar yaşandığı zaman 19 yaşında olduğunu belirterek, 'Ben daha yurt dışından ailem ile birlikte geleli 3-4 sene olmuştu. Çok hızlı şekilde iş hayatına atıldım. Çalışma ortamında uyuşturucu madde ile tanıştım. Bir kaç kez arkadaş ortamında içmiştim. Ama hiçbir zaman satın almadım ve satmadım. Hiçbir zaman üstümde bulundurmadığım için de başkasına vermem mümkün değil. Bu olay 7 yıldır sürüyor. Çok etkilendim ve yıprandım. İşim olsun, psikolojim olsun. Geçen yıl evlendim, anne olmak ve gelecek planlamasını yapmak istiyorum, bu engelden dolayı cesaret edemiyorum. Bunu göz önünde bulundurarak değerlendirmenizi istiyorum. Beraatimi talep ediyorum.' demişti.

Tiyatro sanatçısı Kaan Turgut: Gelirim bu kadar düşük olmazdı

Davada sanık olarak savunmasını yapan tiyatro sanatçısı Kaan Turgut ise savunmasında, 'Ben üniversitede tiyatro okudum, tiyatro sanatçısıyım. Ben o dönemde tiyatro yapıyordum. Çok yoğun çalıştığım halde gelirim de çok düşüktü. Oyun başına da 100 lira alıyordum. Uyuşturucu ticareti yapsaydım gelirim bu kadar düşük olmazdı. Uyuşturucu maddeyi kullandığım iddiası ise doğrudur.' ifadelerini kullanmıştı.

Çağatay Ulusoy'la sigaralık içtik

Davada tutuksuz olarak yargılanan sanık Niyazi Cansız ise, set çalışanı olduğunu ve diğer sanıklardan büyük olduğu için onlarla arkadaşlık yapmadığını belirtmişti. Cansız, Çağatay Ulusoy sadece bir kere evime geldi diyerek, 'Sadece bir kez Çağatay Ulusoy benim evime geldi. Benim kullanmakta olduğum yarım bir sigaralıktan ikimiz birlikte içmiş olduk. Olay bundan ibarettir' diye konuşmuştu.

Olayın geçmişi

Aralarında oyuncu ve sanatçıların da bulunduğu 34 kişi hakkında, İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılmıştı. Davanın ilk duruşmasında, Cenk Eren'e, ‘Uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verilirken, oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün, Hüseyin Orçun Benli, DJ Nuri Kösem, menajer Ayşe Selin Borankay ise, 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan 4'er yıl 2'şer ay hapis cezasına çarptırılmıştı. 27 sanık da 4 yıldan 28 yıla kadar değişen oranlarda hapis cezası almıştı.

Ünlü isimler mahkemenin aldığı kararı İstinaf Mahkemesi'ne taşırken, mahkeme 34 sanıklı dosyayı ilk olarak 20'ye indirmişti. Bugün görülen duruşmada ise aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu 13 sanık hakkında 10'ar ay hapis cezası verildi.

Yorumlar (0)
22°
açık
Namaz Vakti 23 Eylül 2019
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:32
İkindi 15:56
Akşam 18:38
Yatsı 19:58