banner1518

banner1365

banner1519

banner1499

banner1496

banner1534

Atatürk portresini sansürlediği söylenen Kimse Bilmez dizisinin yönetmeni konuştu: Teknik bir olay yaşadık

ATV ekranlarında yayınlanan ancak yakın bir zaman önce final yapan Kimse Bilmez dizisinin 24'üncü bölümünde Atatürk portresinin sansürlendiği iddiası sosyal medyaya bomba gibi düştü. Konu hakkında açıklama yapan dizinin yönetmeni, "Teknik ekipten birinin yansıması olduğu için müdahale ettik" dedi.

MAGAZİN 30.12.2019, 13:47
94
Atatürk portresini sansürlediği söylenen Kimse Bilmez dizisinin yönetmeni konuştu: Teknik bir olay yaşadık
banner1375

Kimse Bilmez dizisi, 27'nci bölümüyle final yaptı. Dizinin 24. bölümündeki bir sahnede camda asılı olan Atatürk portresinin sansürlendiği iddiası sosyal medya kullanıcılarını kızdırdı.
Görüntülerde ilk sahnede kampının üzerinde Atatürk fotoğrafı görünüyor, sonrasında sahnede de Atatürk resmi görünüyor. Ancak 44-47'nci saniyeleri arasında sahnede Atatürk resminin bozulduğu gürünüyor. 
Sosyal medyada hızla yayılan görüntüler hakkında konuşan dizinin yönemeni Kartal Çidamlı, konun teknik bir sıkıntı olduğunu aktararak şunları söyledi: "Mevzu bahissahnenin sadece tek bir planında dijital müdahale mecuttur. Bu müdahalenin sebebi de camda, reflektör tutan ışıkcı kardeşimizin yansımasıdır. Takdir edileceği üzere, zamanla yarışılan dizi çekimlerine bu tür teknik hatalarımızı kurguda düzeltmekteyiz.Burada da o yansıma silinmiş, videolarda görüleceği üzere Atatür resmi ellenmemiştir."

Yorumlar (0)