banner1313

banner1300

banner1334

110 bin liralık davası bilirkişiye gitti 

Merve Boluğur yayından kaldırılan dizisinin yapım şireketine açtığı davada 110 bin liralık dava dosyasını makhkeme bilir kişiye gönderdi.

MAGAZİN 06.03.2019, 14:55
110 bin liralık davası bilirkişiye gitti 

Ünlü oyuncu Merve Boluğur 2016 yılının kasım ayında Aslan Film şirketiyle "İçimdeki Fırtına" dizisi için el sıkışmıştı. Dizi 6. bölümde yayından kaldırılınca iddiaya göre Film şirketi 5. ve 6. ve bölümlerin parasını Boluğur'a ödemedi. Ünlü oyuncu da bunun üzerine iki bölümlük alacağı olan 110 bin lira için icra takibi başlattı. Film şirketi de takibe itirazda bulunarak söz konusu icra takibini durdurdu.

DAVAYA AVUKATI KATILDI

Bu olay karşısında İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne alacak davası açan Merve Boluğur dün görülen duruşmaya avukatı Ahu Ülgen vasıtasıyla katıldı. Karşı taraf Aslan Film şirketi ise duruşmada yer almadı. 

KARAR BİLİRKİŞİ RAPORUNDAN SONRA

Mahkeme ünlü oyuncudan söz konusu bölümlerde oynadığına dair kanıt isterken karşı taraf Aslan Film'e ise ticari defterlerini sunması için 2 hafta süre verdi.Delillerin bildirilmesinin ardından dava bilirkişiye gönderildi. Mahkeme kararını bilirkişi raporundan sonra açıklayacak.

Yorumlar (0)