doğa yataks cemre
5s akın bilgi

Lüksemburglu Fon Samsun’daki O Firmanın Hisselerini Satın Aldı

aygun-cerrahi-aletler-manset
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lüksemburglu Fon Samsun’daki O Firmanın Hisselerini Satın Aldı Lüksemburg merkezli CEECAT Capital’in, Samsun‘da bulunan Aygün Cerrahi Aletler’in çoğunluk hissesini aldığı öğrenildi

Orta ve Doğu Avrupa ile Orta Asya ülkelerinde faaliyet gösteren özel sermaye fonu CEECAT Capital, sterilazyon konteyneri üreticisi Samsun’da faaliyet gösteren Aygün Cerrahi Aletler A.Ş.’nin çoğunluk hissesini satın aldı.

WhatsApp Image 2021 06 20 at 16.24.24 Ana Manşet

120 MİLYON AVROLUK TAAHHÜT

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, Aygün, Mart 2021’de ilk kapanışını 120 milyon avro taahhütle gerçekleştiren “CEECAT Fund II” isimli fonun ilk yatırımı oldu. Açıklamada işlem tutarına ilişkin ayrıntılara yer verilmedi.

WhatsApp Image 2021 06 20 at 16.24.27 Ana Manşet

BEŞ KITAYA İHRACAT

CEECAT Fund II’nin yatırımcıları arasında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Avrupa Yatırım Fonu (EIF) ve bölgesel emeklilik fonları gibi finansal kuruluşlar yer alıyor.

Açıklamada, Lüksemburg merkezli CEECAT Capital’ın 2005 yılından bu yana faaliyette olduğu bölgelere yaklaşık 700 milyon avroluk yatırım yaptığı, Aygün Cerrahi Aletler’in de Batı Avrupa ülkeleri başta olmak üzere beş kıtada 100’e yakın ülkeye ihracat yaptığı bilgilerine yer verildi.

‘GÖREVİMİN BAŞINDAYIM’

Aygün Cerrahi Aletler A.Ş.’da Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda ise şu ifadelere yer verdi, “34 yıl önce küçük adımlar ile ama büyük bir aşkla başladığımız üretim faaliyetlerimizi, yüksek teknoloji sınıfındaki tıbbi cihazların tasarımı, üretimi ve tüm dünyaya ihracatı ile sürdürüyoruz. Ayrıca ülkemiz ekonomisine, rekortmenlik seviyesinde ödediğimiz vergiler ile de katkı sağlamanın onurunu yaşıyoruz. Daha hızlı büyüme arzumuz ve kurumsallaşma hedefimiz için CEECAT Capital’in gücü ve imkanları ile heyecan verici bir yola çıkıyoruz. Duygu ve mühendisliği, meslek aşkı ile bir araya getiren kıymetli ekibimize ve tüm süreçlerde emeği geçenlere teşekkür ederim. Yeni süreçte de aynı görevimde büyüyen ekibimizle birlikteyim”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir