doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Limonun Faydalarına İnanamayacaksınız!

Limonun-Faydalarına-İnanamayacaksınız!
Daha Fazla Göster

Limonun Faydalarına İnanamayacaksınız!  Ekşi olması nedeniyle limonu tüketmeyi seveni de var ağzına sürmeyeni de var  Fakat faydaları saymakla bitmeyen limonun  bilinen yada bilinmeyen vücuda çok büyük faydaları var.

Türk yemeklerinin vazgeçilmez tatlarından biri de limon. Yemeklerin haricinde tatlılarda ve içecek olarak da kullanılan limonun birçok faydası var. Kanı temizleyen limon, vücuttaki toksinleri söküp atıyor. Limonun bu faydalarını duyanlar daha çok tüketmeye başlıyor. Türk sofraları, birbirinden çeşitli yemeklere ev sahipliği yapıyor. Ancak bu yemekleri lezzetli kılan, içerisindeki ana ürünlerin haricinde sonradan eklenen aromalar ve baharatlar. Bu aramalar arasında en sık kullanılanı da limon. Neredeyse her evin baş köşesinde bulunan limonun bilinen veya bilinmeyen birçok faydası mevcut.

limonun bu faydasini duyanlar evine kilo kilo 14536416 986 osd Sağlık

PİS KANI TEMİZLİYOR

Limonun en dikkat çeken faydası, vücuttaki pis kanı temizlemesi. İçeriğindeki etkin madde ile birlikte kanı temizleyen limon vücuttaki toksin maddelerin de atılmasını sağlıyor.

VÜCUDA ENERJİ VERİRİR

Vücudumuz gerekli enerjiyi doğal olarak yediğimiz yiyeceklerden alır. Pozitif iyonlar vücuda alındığında negatif iyonlarla birleşerek bir reaksiyon oluşturur. Limon, besinler arasında en çok negatif iyon bulunduran besindir ve tüketildiğinde enerji sağlar.

KİLO VERMEK İSTEYENLERİN GÖZ BEBEĞİ

İçerisindeki pektin lifi barındıran limon, tokluk hissi veren ve bu sayede kilo vermeye yardımcı olan bir besindir. Bu nedenle kilo vermek isteyen çok kişi, limonun bu özelliğinden yararlanır.
Limonun bu faydasını duyanlar evine kilo kilo aldı! Pis kanı temizliyor, toksinleri söküp atıyor

KANSERE KARŞI DA ETKİLİ

Limon, alkali bir besindir ve vücuda alındığında alkali bir ortam oluşturur. Kanser ise alkali ortamlarda gelişemez. Uzmanlar “Kanserden korunmak isteyenler ılık limon suyu tüketebilir” önerisinde bulunuyor

15 gun boyunca her sabah limonlu su icerseniz 1610372273 4052 Sağlık

İDRAR SÖKTÜRÜCÜ ETKİSİ VAR

Mükemmel bir idrar söktürücüdür ve vücudu fazla kilolardan arındırır. Ayrıca nane, maydanoz gibi limon da nefes tazeleyici özelliği ve ferahlık vermesi ile bilinir.

DAHA BİRÇOK ÖZELLİĞİ VAR

Limonlu su vücudumuzun, kandaki toksinleri temizlemesine yardımcı oluyor. Ağız kokusunu yok etmenin yanında diş eti ağrıları ve kanamalarına için olumlu etkiler vardır. Limonlu su yudumlanarak içildiğinde, mide bulantısının azalmasını sağlıyor. İçeriğinde vitamin ve mineralleri bolca barındırdığı için limon, vücuttaki toksinleri kolay yoldan atmaya yardımcı eder. Karındaki şişkinliği ve hazımsızlığı engeller.
Limonun bu faydasını duyanlar evine kilo kilo aldı! Pis kanı temizliyor, toksinleri söküp atıyor

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir