Uzman Anahtar Final Okulları cemre
 
5s dikey izo HRS Ajans

Levent Kuruoğlu’ndan ‘Kanun’ Çıkışı! “Beklentileri Karşılamıyor”

featured

Levent Kuruoğlu’ndan ‘Kanun’ Çıkışı! “Beklentileri Karşılamıyor” Hürriyetçi Eğitim Sen Kurucu Genel Başkanı Levent Kuruoğlu, ‘Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun beklentileri karşılamadığını söyledi.

Hürriyetçi Eğitim Sen Kurucu Genel Başkanı Levent Kuruoğlu, ‘Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda basit bir mevzuat düzenlemesi ve 3600 ek gösterge dışında bir şey olmadığını öne sürerek, ” Sendikalar kamu çalışanını sefalete mahkum etmiştir” dedi.

WhatsApp Image 2022 01 01 at 14.49.17 Ana Manşet

ELEŞTİRDİ

Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) sunuldu. Hürriyetçi Eğitim Sen Kurucu Genel Başkanı Levent Kuruoğlu, teklife ilişkin sosyal medyadan yaptığı paylaşımla eleştirilerde bulundu.

“SEFALETE MAHKUM ETTİLER”

Kuruoğlu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Meclis’e getirilen ‘Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun herhangi bir iddiası yok, basit bir mevzuat düzenlemesinden ibaret. Adaylık, kariyer basamakları, 3600 ek gösterge (2023’den geçerli) dışında yeni bir şey yok. Kariyer basamakları zaten bir garabet. Sendikalar teşekkür etmekle meşgul. Toplu sözleşmede 3 ayda bir 400 TL, toplu sözleşme pirimi karşılığında yüzde 5 zam ve enflasyon farkına imza atan, göz yuman sendikalar kamu çalışanını sefalete mahkum etmiştir. Kamu çalışanlarının hak ettikleri kazanımları elde etmesi için önce bu sendikal düzeni yıkacağız. Geliyoruz” ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

 

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.