Samsun'da bunaltıcı sıcak! Nem oranı yüzde 80'i bulacak Samsun'da bunaltıcı sıcak! Nem oranı yüzde 80'i bulacak

Samsun Ladik, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde bulunan ve tarihi dokusuyla ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunan bir şehirdir. Doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve zengin kültürel mirası ile Ladik, gezginler için keşfedilmeyi bekleyen birçok noktayı barındırmaktadır. 

LADİK'TE GEZİLECEK YERLER

LADİK GÖLÜ

Ladik ilçesinde her doğal güzellikten bir tanesi var. Bunlardan biri de Ladik Gölü. Mutlaka Ladik gölünü ziyaret etmenizi öneririz. Çünkü neredeyse her dönem farklı bir güzelliğe bürünmektedir. Ladik merkezden sadece 7 km uzaklıkta bulunan bu gölü her mevsim ziyaret edebilirsiniz.

LADİK YAYLALARI

Eğer Ladik ilçesine geldiyseniz mutlaka çevresinde bulunan ve doğal birer cennet olan yaylaları ziyaret etmenizi öneririz. Muhteşem doğasıyla Latik’te gezilecek yerler arasında kendilerine birer yer bulmaktadırlar. Büyükkız yaylası sahip olduğu şelalesiyle oldukça ünlüdür. Bununla beraber Aktaş yaylası da göl manzaralı bir yayladır. Ayrıca bu yaylalarda kendine özgü evler bulunmaktadır.

HAMAMAYAĞI KAPLICALARI

Ladik turizmin her noktasını kendi bünyesinde taşıyan önemli merkezlerden biridir. Hamamayağı Kaplıcaları da bunlardan biridir. Romatizma hastalıklarınız gibi önemli rahatsızlıklarınızı buraya giderek çözüme rahatlıkla ulaştırabilirsiniz. Kaplıca Tesisleri, yaz aylarında piknik alanı, kafeteryası, açık mutfağı ve oyun parkıyla dev bir mesire yerine dönüşüyor. Hamamayağı Kaplıcaları mutlaka Ladik gezilecek yerler listesi içerisinde gezmeniz gereken yerlerden biridir.

LADİK AKDAĞ KAYAK MERKEZİ

Samsun ilinin Ladik ilçesinde yer alan Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezi, ziyaretçilere sezon boyunca kayak yapma olanağı sunmaktadır. Orta Karadeniz’de yer alan tek kayak merkezi olan durak, Samsun merkezine 84 km uzaklıkta iken, Ladik ilçe merkezine ise 24 km mesafededir. 6 adet pisti bulunan kayak merkezinin pist uzunlukları ise 1600 ile 3500 arası farklılık göstermektedir. Merkezin telesiyej uzunluğu ise 1365 m’dir. Pisti kaymaya oldukça elverişli olan ve konukların tüm ihtiyaçları düşünülmüş tesislere de ev sahipliği yapan Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezi’nin tercih edilmesinde tüm bunların yanı sıra, Amasya Merzifon Havalimanı’na da 35 km uzaklıkta konumlanması da sayılmaktadır. Türki’nin pek çok yerinden hava yolu ile kolaylıkla ulaşabileceğiniz Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezi’nde yaklaşık 1300 ile 1770 rakım aralığında kayak yapılmaktadır. Karın en verimli olduğu kasım – mart ayları arasında yüksekliği yaklaşık 1 metreyi bulabilmektedir. Kayak merkezi özellikle de Çorum, Amasya ve Tokat gibi yakın illerden oldukça ilgi görmektedir. Kayak merkezinin zaman içerisinde çok daha ilgi göreceği tahmin edilmektedir.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: Haber merkezi