Hilas Otel

Çelik İnşaat

Ladik'te yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı

Ladik Kaymaklığınca, kar yağışları sebebiyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlarının beslenebilmesi için doğaya yem bırakıldı.

banner1311

Yaban hayvanlarının soğuk kış günlerinde yiyecek bulmakta zorlandığını, açlık tehlikesiyle karşılaşan hayvanlara işaret eden Muhammet Çiftci  "Doğanın güzelliği ve muhteşemliği, yaban hayvanların varlığı ile sağlanıyor. Doğaya saygı duymalıyız. Bu olumsuzluklar karşısında insanlık görevimizi yapmamız gerekiyor." diye konuştu.

Bu konuda "Bir avuç yem de sen bırak" kampayası başlatıldığını söyleyen Çiftci, göl ve çevresine 400 kilogram yem bıraktıklarını dile getirdi. Doğaya yem bırakmak amacıyla yapılan çalışmaların devam edeceğini söyleyen Çiftci, halkın lokanta, yemekhane ve evlerdeki yemek atıklarını hayvanların beslenebilmesi amacıyla doğaya bırakabileceğini söyledi. Doğaya yem bırakmak amacıyla yapılan çalışmaya Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Şahin Örnek,  Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürü İlyas Koç, Doğa Koruma ve Sulak Alanlar Şube Müdürü Muzaffer Çelik ile Samsun Doğa Koruma ve Milli Parklar personeli katıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308