doğa samsun surucu kursu duru
 
5s dikey izosam bilgi

KYK Burs Ve Yurt Başvuruları Başladı Mı? Ne Zaman Başlayacak?

kyk-burs-ve-yurt-basvurulari-basladi-mi
Daha Fazla Göster

KYK Burs Ve Yurt Başvuruları Başladı Mı? Ne Zaman Başlayacak? Üniversitelerin açılmasına az bir süre kala öğrenciler KUY burs ve yurt başvuru tarihlerine ilişkin araştırmalar yapmaya başladı. İşte detaylar…

KYK burs ve yurt başvuruları başladı mı? Ne zaman başlayacak? soruları her geçen gün artıyor. Üniversite öğrencileri burstan faydalanmak isterken başvuru tarihleri epey araştırılıyor. İşte ayrıntılar…

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile hâlen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvuruları geçen yıl kasım ayında başlamıştı. Bu yıl da aynı tarihlerde başlaması bekleniyor. Yurt Başvurularının da aynı tarihlerde açıklanması bekleniyor.

BAŞVURULAR E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK

Burs/kredi hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler e-Devlet üzerinden başvurularını yapabilecekler. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir