baskaynak hrsagency cemre
 
Samsun Sürücü Kursu Uzmanlar Petrol bilgi

KYK Burs Ücretleri Ne Zaman Yatacak Ve Ne Kadar?

featured

KYK Burs Ücretleri Ne Zaman Yatacak Ve Ne Kadar? Bu yıl KYK bursu  sonuçlarının açıklanmasıyla ilk ödemelerin  ne zaman yapılacağı merak edilir oldu.  İşte 2021-2022 İlk KYK burs ve kredileri ne zaman yatacağına dair detaylar…

 

0x0 1640152181637 Ekonomi
KYK burs sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte gözler ödemelerin yapılacağı o tarihe çevrildi. Kurum tarafından yapılan son açıklamada belirlenen tarihe kadar adayların e-Devlet üzerinden taahhütname onayının yapılması gerektiği ifade edilmişti. Bu kapsamda öğrenim hayatlarına maddi destek sağlamak amacıyla kurumdan burs alacak vatandaşlar ödeme tarihlerini araştırmaya başladı.  2021-2022 KYK bursları ne zaman yatacak? KYK öğrenci burs kredi ilk ödemeleri ne zaman başlıyor? İşte konuya dair detaylar…

KYK burs ödeme tarihleri son günlerde araştırılmaya başlandı. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yükseköğrenim öğrencilerine maddi destek amaçlı sağlanmakta olan bu ücretin başvuru sonuçları geçtiğimiz günlerde son dakika haberi ile duyurulmuştu. Bu kapsamda vatandaşlar ücretlerin hesaplarına yatacağı o tarihi merak ediyor. 2021-2022 KYK öğrenci bursları ne zaman yatacak? KYK burs ve kredi ilk taksit ödemeleri ne zaman başlıyor?

0x0 1640152173197 Ekonomi

KYK BURS ÜCRETLERİ NE ZAMAN YATACAK VE NE KADAR?

KYK burs ödemeleri ile ilgili bir tarih açıklaması yapılmadı. Bakanlığın resmi internet sitesi içerisinde yer alan bilgilere göre burs-kredi başvurusu yaparak taahhütnamesini onaylayan yükseköğrenim öğrencilerinin burs-kredileri ay sonuna kadar hesaplarına yatırılacak.. KYK burs ücret ödemeleri kimlik numarasına göre yapılıyor.

ÖDEMELER KİMLİK NUMARASINA GÖRE YAPILACAK

TC kimlik numarasının sonu “0” olanlar 6 Aralık, “2” olanlar 7 Aralık, “4” olanlar 8 Aralık, “6” olanlar 9 Aralık, “8” olanlar ise 10 Aralık’ta ödemelerini alabilecek.

KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bakan Kasapoğlu tarafından yapılan  açıklama şöyle;

Sevgili genç arkadaşlarım, sabırsızlıkla beklediğiniz “GSB Burs ve Öğrenim Kredisi” sonuçları açıklandı. Herkese hayırlı olsun.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.