Milyonlarca kişinin gözü kulağı KYK borçlarına ilişkin çıkacak karara çevrilmiş durumda. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklama yapması bekleniyor. Peki Kabine toplantısı ne zaman?, saat kaçta?

İki haftada bir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan Kabine toplantısına ilişkin detaylar merak ediliyor. İşte Kabine toplantısı tarihi ve masadaki konular...

KABİNE TOPLANTISINDA GÜNDEMDEKİ KONULAR

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren Kabine toplantısında en önemli gündem maddesi enflasyon olacak. Kritik konulardan bir diğeri ise, KYK borçlarına ilişkin çıkacak karar olacak. 

KYK kredileri çalışmasına ilişkin Kabine toplantısını işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(KYK borçları) İlk kabine toplantımızda bu konuyla ilgili açıklamayı toplantımızdan sonra yapacağız. Biz gençlerimizi faize, enflasyona kurban etmeyiz." ifadelerini kullanmıştı. 

Akaryakıtta fiyatlar değişiyor! Önce iptal, sonra zam Akaryakıtta fiyatlar değişiyor! Önce iptal, sonra zam

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Kritik konuların ele alınacağı Kabine toplantısına ilişkin, "Kabine toplantısı ne zaman?" sorusu araştırılıyor. Kabine Toplantısı en son 27 Haziran 2022 tarihinde düzenlendi. Yeni haftada Kabine Toplantısı olup olmayacağına dair resmi açıklama henüz gelmedi. Ancak Kabine toplantısının KYK kredilerinin görüşülmesi için 18 Haziran 2022 Pazartesi günü toplanması bekleniyor."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.