Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre Samsun hava durumu bugün (18 Temmuz Pazartesi) Parçalı, yer yer çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27 derece olması bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; bölge genelinde havanın parçalı, yer yer çok bulutlu, Ordu, Samsun, Sinop,Tokat çevreleri, Amasya'nın kuzey doğusu ile Kastamonu'nun kuzey kesimlerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Samsun'un doğusunda yer yer kuvvetli ve Ordu çevrelerinde yer yer aşırı olması bekleniyor.

Samsun haber | Şemsiyeleri hazırlayın! Samsun 5 günlük hava durumu tahmini Samsun haber | Şemsiyeleri hazırlayın! Samsun 5 günlük hava durumu tahmini

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıkların bölge genelinde 2 ila 4 derece azalması bekleniyor.

RÜZGAR: Rüzgarın, bölge genelinde kuzeyli yönlerden orta kuvvette kıyılarda yer yer kuvvetli(30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ İLA AŞIRI YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Samsun'un doğusunda yerel olarak kuvvetli, Ordu çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer aşırı olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SAMSUN HAVA DURUMU

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.