Turkuaz rengi Aslanapa Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün sembolü oldu

Kütahya’nın Aslanapa ilçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, içinde Türk kelimesi geçen Turkuaz rengini her alanda kullanmasıyla dikkat çekiyor.Aslanapa Halk Eğitim Müdürü Aziz Kılıçarslan, yaptığı açıklamada, ’’Dünyada kullanılan...

Turkuaz rengi Aslanapa Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün sembolü oldu
banner1139

Kütahya’nın Aslanapa ilçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, içinde Türk kelimesi geçen Turkuaz rengini her alanda kullanmasıyla dikkat çekiyor.

Aslanapa Halk Eğitim Müdürü Aziz Kılıçarslan, yaptığı açıklamada, ’’Dünyada kullanılan birçok dilde aynı şekilde teleffuz edilen, içinde "Türk" kelimesinin geçtiği yegane renk olan ve Türk Mavisi anlamına gelen Turkuaz rengini her yerde kullanmaya ve öne çıkarmaya devam ediyoruz. Kurum dış cephe rengimizden halk oyunu kıyafetlerimize, logomuzdan çinilerimize, nakış tablolarımızdan açılışlarda kullandığımız kurdelalarımıza kadar Turkuaz rengini kullanıyoruz ve bununla gurur duyuyoruz. Turkuaz Aslanapa Halk Eğitimi Müdürlüğü ile, Aslanapa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’de Turkuaz rengi ile özdeşleşti’’ ifadelerini kullandı. (YD-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127