banner1160

Öğrencilerden ihtiyaç sahibi ailelere yardım kampanyası

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün “Meslek Liseliler Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında, Haymeana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrenci ve öğretmenleri, öncelikle mahalle muhtarı...

Öğrencilerden ihtiyaç sahibi ailelere yardım kampanyası
banner1139

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün “Meslek Liseliler Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında, Haymeana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrenci ve öğretmenleri, öncelikle mahalle muhtarı ile iletişime geçerek, ihtiyaç sahibi aileleri belirledi.

Ardından hayır sahiplerinden elde edilen erzak paketleri ve okulun bünyesinde bulunan yiyecek ve içecek hizmetleri bölümü öğretmen ve öğrencilerinin emeği ile hazırlanan çeşitli ikramlarla bu evlere ziyaretlerde bulunuldu. Bu evlerdeki okuma yazma bilmeyen vatandaşlara bu konuda rehberlik çalışmaları yapıldı. Ayrıca, bu evlerde yaşayan çocukların eğitimi ile ilgili olarak, okul bünyesinde bulunan çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü öğrenci ve öğretmenleri ebeveynlere çeşitli yardımlarda bulundu. Tüm bu çalışmalar sırasında Çukurköy Mahalle Muhtarı İsmail Akkoç da yer aldı. (Tİ - EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127