Kuşadası Belediyesi, ilçenin ABD’deki kardeş şehri olan Monterey’de geçtiğimiz ay düzenlenen Türk Kültür ve Sanat Festivali’nde yaptığı Kuşadası tanıtımının ardından Eylül ve Ekim aylarında kardeş şehirler Marl, Strumyani, Bihaç ve Sinaia’da düzenlenecek olan çeşitli festivallere katılarak ilçenin sahip olduğu tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerin tanıtımını yapacak.

Kuşadası Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısı, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı başkanlığında Erkan Yücel Sahnesi’nde yapıldı. Toplantıda, Kuşadası’nın yurtdışında bulunan kardeş şehirlerinde önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan çeşitli festivallere katılarak ilçenin tanıtımını yapma kararı alındı. Toplantıda, 14-16 Eylül tarihlerinde Bosna Hersek’in Bihaç şehrinde düzenlenecek olan 15. Uluslararası Ekoloji Fuarı’na, 1-4 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın Marl şehrinde düzenlenecek olan VolksParkFest etkinliğine, 6-8 Ekim tarihleri arasında Romanya’nın Sinaia şehrinde düzenlenecek olan Sinaia Forever Festivali’ne, 20-22 Ekim tarihleri arasında Bulgaristan’ın Strumyani şehrinde düzenlenecek olan Uluslararası Folklor Festivali’ne katılarak açılacak stantlarda ilçenin sahip olduğu turistik değerlerin tanıtımının yapılmasına karar verildi.

Kuşadası Belediyesi Eylül Ayı toplantısında ayrıca amatör spor kulüplerinin nakdi ve ayni yardım talepleri ile imar plan değişikliği talepleri de ele alındı.