Samsun Kurupelit Marina Dayanışması Sözcüsü Dr. Nedim Ecevit, marina alanının temizlenmesi ile ilgili Büyükşehir Belediyesi'nin asli görevini yapmadığını söyledi.

Samsun'da Kurupelit Dayanışması üyeleri, marina alanının yosunlarla kaplanması ve deniz tabanının kum ile dolması nedeniyle basın açıklaması yaptı.

TEKNOLOJİK İMKAN VAR AMA YAPILMIYOR

Atakum ilçesi marina alanında gerçekleşen basın açıklamasında Kurupelit Marina Dayanışması Sözcüsü Dr. Nedim Ecevit, "Büyükşehir Belediyesini sorumluluğunu aldığı alanlarda, yaşam için en önemli en öncelikli görevlerinin başında olan, uygun çevreyi oluşturmaya davet ediyoruz. Kurupelit marinanın temizlenemiyor olması, inandırıcı olabilir mi. Bu teknolojik imkan var, ama yapılmıyor. Büyükşehir asli görevini neden yapmıyor. Adeta bilinçli olarak çözümsüzmüş görüntüsü yaratılmaya çalışılıyor. Kirli çevreye, koku ve yosunlaşmaya seyirci kalınarak sorun çözümsüz gibi gösterilerek halkı buradan vazgeçmeye çalışıyorlar" dedi.

RANTA KURBAN EDİLMEK İSTENİYOR

Samsunlu milli sporcu  Enes Kaplan Avrupa şampiyonu Samsunlu milli sporcu  Enes Kaplan Avrupa şampiyonu

Ecevit, Çevre Kanununa göre, çevrenin korunması görevinin belediyelerin yükümlülüğünde olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Uygun çevreyi sağlamak toprak, su, havanın temiz tutulması ve ekolojik çevrenin korunması ile başlar. Bu yerel yönetimlerin olmazsa olmaz görevidir. Samsun Büyükşehir Belediyesi görülüyor ki şehrimizi temiz tutma, ekolojik yapıyı gözetme yani vatandaşlar ve tüm canlılar için uygun çevreyi oluşturma görevini aksatmaktadır. Kurupelit marina ranta kurban edilmek ve betonlaştırılmak isteniyor. Büyükşehir Belediye başkanımız çevre kanunun gereğini yapınız. Samsun halkının isteklerinin dikkate alınmasını, bilimsel çevrelere kulak verilmesini, yargı kararlarına saygı gösterilmesini, çevre ile ilgili kanunlara uyulmasını, denizin yeşilin betonlaşmamasını, ekolojik yapının önemsenmesini talep ediyoruz."

Haydar ÖZTÜRK

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.