doğa samsun surucu kursu cemre
5s izosam Mega Halı

Kurban Bayramı’nda Hava Durumu Nasıl Olacak? Meteoroloji Açıkladı

Kurban Bayramı'nda Hava Durumu Nasıl Olacak
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurban Bayramı’nda Hava Durumu Nasıl Olacak? Meteoroloji Açıkladı Bu yıl Kurban Bayramı’nın tamamı hafta içerisine denk gelecek. Arife gününün de birleştirilmesiyle birlikte bayram tatili 9 gün olarak belirlendi. Meteoroloji, bu süreçte tatil yapacak olanlar ve kurban kesecekler için hava durumunun hangi bölgede nasıl seyredeceği konusunda bilgilendirdi.

KURBAN BAYRAMI’NDA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bayrama ilişkin tahminlerini yayınladı. Buna göre 19 Temmuz 2021 Pazartesi yani Arife Günü ve 20 Temmuz 2021 Salı yani Kurban Bayramı’nın ilk günü yurdun tamamı sıcak havanın etkisinde olacak. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da sıcaklıklar 43 derecelere kadar çıkacak. Marmara’da ise 24 derece ile 33 derece arasında değişecek.

Bayramın ikinci günü ise Marmara ile Karadeniz’in doğusu yağışlı olacak. Bayramın üçüncü günü olan Perşembe günü ise yağışlı hava Marmara’da devam ederken Karadeniz’in tamamına yayılacak.

Bayramın son günü yani 23 Temmuz 2021 Cuma günü ise Marmara’da yağış kesilecek, Karadeniz’in tamamı ve Akdeniz’in geniş kısmı yağışlı olacak. Diğer illerde ise sıcaklık ve güneşin etkisi sürecek.

60f14dec5cf3b01fe8c2feda Güncel


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir