doğa samsun surucu kursu cemre
5s akın bilgi

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Normalleşme ve Yüz Yüze Eğitim Açıklaması! Bir Süre Daha...
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanmıştı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, saat 17.10’da başladı, 19.00’da sona erdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Virüsün yeni varyantları dünyayı tehdit ediyor. Biz hem sağlık sistemimizin gücü hem aşılama oranlarımızla nispeten iyi bir noktadayız. Temizlik, maske ve mesafeden taviz vermemeliyiz. Aşılamanın nispeten düşük olduğu yerler tehdit altına girebilir. Ciddi gayretler ve fedakarlıklarla elde ettiğimiz avantaja sahip çıkmak mecburiyetindeyiz.

Normalleşmeyle beraber üretim ve ihracatta bir yükseliş trendi başladı. Turizm sektörümüz son süratle çalışıyor. 2021’de ihracatımızı 200 milyar doların üzerine çıkartarak tüm zamanların rekorunu kıracağız. Pek çok şehrimizde OSB’ler yetersiz kaldığı için yenilerinin kuruluş hazırlıkları yapılıyor. Gaziantep’te 6’ncı OSB kuruluyor. Yetişmiş eleman istihdamı konusunda sıkıntı arttığı için mesleki eğitimde yeni bir plan üzerine çalışıyoruz. Meslek okullarını sanayi bölgelerine yakın yerlerde açarak okul eğitimi ile pratik eğitimi birleştiriyoruz.

NİĞDE- ANKARA OTOYOLU ÜCRETİNDE İNDİRİM

Cuma gece yarısından itibaren Niğde-Ankara otoyolunu otomobil sürücüleri yüzde 20 indirimli kullanacak. Minibüs-otobüs ve kamyonlar ise yüzde 40 indirimli kullanacak.

BAYRAMDA OTOYOL VE KÖPRÜLER ÜCRETSİZ OLACAK

Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır.

İstanbul Kadıköy’de kilise üzerine çıkılarak yapılan saygısızlığı birlik ve beraberliğimize bir provokasyon olarak değerlendiriyorum. Benzer hadiseler gibi bu konunun da sonuna kadar takipçisi olacağız.

TATİL AÇIKLAMASI

Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirleme karararı aldık. Fiili olarak 16 Temmuz-26 Temmuz’a kadar tatil etmiş oluyorlar. 16’sında mesai olacak.

Ayrıntılar geliyor…


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir