banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Yeşilyurt'ta Z-kütüphane açılışı

banner1357

TOKAT (AA) - Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Çocuk ve Gençler Sosyal koruma ve Destekle Programı (ÇOGEP ) çerçevesinde yaptırılan Z-kütüphane törenle açıldı.İlçe merkezinde bulunan Milli Hakimiyet...

KÜLTÜR - SANAT 07.02.2018, 18:13
40
Yeşilyurt'ta Z-kütüphane açılışı
banner1353
banner1375

TOKAT (AA) - Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Çocuk ve Gençler Sosyal koruma ve Destekle Programı (ÇOGEP ) çerçevesinde yaptırılan Z-kütüphane törenle açıldı.

İlçe merkezinde bulunan Milli Hakimiyet İlk/Orta Okulu bahçesinde bulunan ve öncesinde anasınıfı olarak hizmet veren bina Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yeniden dizayn edilerek Z-kütüphaneye dönüştürüldü. Kütüphaneye 1993 yılında Şırnak'ın Cizre ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Yusuf Parlak'ın ismi verildi.

Tokat Valisi Ömer Toraman, yaptığı konuşmada, eğitimin milli bir mesele olduğunu söyledi.

Eğitimde kalitenin yükseltilmesi ve çocukların daha iyi yetişmesi için de Milli Eğitim Bakanlığının bütün teşkilatları ile bütün personeliyle gayret gösterdiğini dile getiren Vali Toraman, şöyle konuştu:

"Milli Eğitim Bakanlığımıza diğer kamu ve kuruluşlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, iş adamlarımız, hayırseverlerimiz de var güçleriyle destek olmaya çalışıyorlar. Bugün bir örneğini de Emniyet Genel Müdürlüğümüzün sağlamış olduğu destekle görüyoruz . Emniyet Genel Müdürlüğümüz, Milli Eğitim Bakanlığımızla yapmış olduğu protokol çerçevesinde her ile zenginleştirilmiş bir kütüphane kazandırıyor. Tokat'ta da bu kütüphaneyi Yeşilyurt ilçemize kazandırmış olmaktan dolayı mutluyuz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun."

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ise, "Öğrencilerimizin araştırma, bilgi ve becerilerini geliştirmek. Suç ortamından uzak tutabilmek, verimli zaman geçirebilmek, milli kimlik duygusunu geliştirmek, emniyet teşkilatı ile bölge insanının arasındaki diyaloğu artırarak bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla Z-kütüphanemiz uygulamaya konmuştur." diye konuştu.

Yeşilyurt Kaymakam Vekili Malik Çalışır da zenginleştirilmiş kütüphanenin ilçeye ve öğrencilere hayırlı olması dileğinde bulundu.

Z-kütüphane açılışına, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Mahmut Özdemir, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Kazım Misafir ile ilçe protokolü katıldı.

Yorumlar (0)
25°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 10 Temmuz 2020
İmsak 03:07
Güneş 05:04
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:16
Yatsı 22:05