banner1313

banner1300

banner1334

Ünye yağlı güreşleri

ORDU (AA) - Ünye ilçesinde "7. Geleneksel Ramazan Etkinlikleri" kapsamında yağlı pehlivan güreşleri düzenlendi.Ünye Belediyesince, Tekkiraz Mahallesi Karaarmut mevkisinde organize edilen etkinlikte yağlı güreşler gerçekleştirildi.Etkinlikte...

KÜLTÜR - SANAT 30.06.2018, 14:26
Ünye yağlı güreşleri

ORDU (AA) - Ünye ilçesinde "7. Geleneksel Ramazan Etkinlikleri" kapsamında yağlı pehlivan güreşleri düzenlendi.

Ünye Belediyesince, Tekkiraz Mahallesi Karaarmut mevkisinde organize edilen etkinlikte yağlı güreşler gerçekleştirildi.

Etkinlikte geçen yılın ağası Zekai Göç, 53 bin lira vererek bu senede güreş ağası seçildi.

Güreşlerde başpehlivan karşılaşmasında, Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban, eski başpehlivan Recep Kara'yı yendi. Balaban, yağlı pehlivan güreşlerinin başpehlivanı oldu.

Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, burada yaptığı konuşmada, Türk kültürünün kökeninde her yaştan yiğidin güreş tuttuğunu söyledi.

Güreşenlerin, bileği kadar yüreklerinin de kuvvetli olduğunu çok iyi bildiklerini belirten Çamyar, "Türk milletinin en temel özelliklerinden biri mert olmasıdır. Bu vesileyle 24 Haziran'da en büyük er meydanına çıkan ve 7 düvele karşı bir zafer kazanan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a Ünye'den saygı ve sevgilerimizi gönderiyoruz." dedi.

Organizasyona, AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Ünye Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mevlana Gözüböyük ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!