Hilas Otel

Çelik İnşaat

Trabzon'da kültür sanat

- Tevfik Serdar Kültür ve Sanat Merkezi öğrenci ve kursiyerlerinin çalışmalarından oluşan "Minik Ressamlar" adlı karma resim sergisi ile Ortahisar Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından hazırlanan gümüş, kazaziye ve üç boyutlu resim sergisinin açılışı yapılacak

Trabzon'da kültür sanat

TRABZON (AA) - Trabzon'da Tevfik Serdar Kültür ve Sanat Merkezinin "Minik Ressamlar" karma resim sergisi ile Ortahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunun gümüş, kazaziye ve üç boyutlu resim sergisi açılacak.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisinde, Tevfik Serdar Kültür ve Sanat Merkezi öğretmeni Derya Aydın'ın öğrenci ve kursiyerlerinin çalışmalarından oluşan "Minik Ressamlar" adlı karma resim sergisi açılacak.

Açılışı yarın saat 14.00'de yapılacak sergi, 9 Haziran Cumartesi gününe kadar gezilebilecek.

- Gümüş, kazaziye ve üç boyutlu resim sergisi

Ortahisar Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından hazırlanan gümüş, kazaziye ve üç boyutlu resim sergisi, tarihi Alacahan'da beğeniye sunuluyor.

Sergi, 2 Haziran Cumartesi gününe kadar gezilebilecek.

- Orta oyunu

Trabzon'da Büyükşehir Tiyatro Derneği tarafından Ortahisar ilçesindeki Ekopark'ta, orta oyunu ile Karagöz ve Hacivat gibi oyunlarla eski gelenekler yaşatılmaya çalışılıyor.

Açık alanda, oynanan müzikli Türk halk tiyatro oyunları, hafta boyunca 20.30'dan itibaren sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

- Karma sergi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 ayrı merkezde, 35 branşta yapılan ve 2 bin 510 kursiyerin katıldığı meslek edindirme kurslarının yıl sonu sergisi hazırlandı.

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde 7 Haziran'da açılacak sergi kapsamında, ayrıca müzik dinletisi de gerçekleştirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312