banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Okuma alışkanlığına dikkat çekmek için kitap okudular

banner1357

BAYBURT (AA) - Bayburt Üniversitesi öğrencileri, kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla kitap okuma etkinliği düzenledi. Kültür, sanat ve edebiyat alanında yayın yapan "Mürekkep Lekesi" adlı dergiyi çıkaran öğrenciler...

KÜLTÜR - SANAT 26.04.2018, 16:13
Okuma alışkanlığına dikkat çekmek için kitap okudular
banner1353
banner1375

BAYBURT (AA) - Bayburt Üniversitesi öğrencileri, kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla kitap okuma etkinliği düzenledi.

Kültür, sanat ve edebiyat alanında yayın yapan "Mürekkep Lekesi" adlı dergiyi çıkaran öğrenciler tarafından organize edilen kitap okuma etkinliği, Bayburt Üniversitesi Dede Korkut Kampüsü'nde gerçekleştirildi.

Etkinliğe katılan öğrenciler ve akademisyenler, bir saat kampüsün çeşitli noktalarında kitap okudu.

Derginin editörlerinden Aykut Palabıyık, yaptığı açıklamada, arkadaşlarıyla birlikte üç aylık periyotlarla yayımladıkları derginin, aynı zamanda üniversitenin de ilk öğrenci dergisi olduğunu söyledi.

Kampüs alanında gerçekleştirdikleri etkinlikle kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak istediklerini belirten Palabıyık, "Sürekli kitap okuyan arkadaşımız yok. Bu üniversite öğrencilerinin büyük eksiği. Etkinliği bugün yapmamızın sebebi de bu bilince sahip olanlar ile olmayanları bir araya getirerek bu konuda eksik olan arkadaşlarımıza tamamlayıcı olmak." diye konuştu.

Yorumlar (0)