banner1361

banner1496

banner1499

banner1334

Dinç: "Kitap okumak boş zaman etkinliği değildir”

banner1357

Belediye Başkanı İrfan Dinç, 2018 yılının Çankırı için ilk farkındalığını öğrenciler ile birlikte kitap okuyarak eğitim alanında gerçekleştirdi.Başkan Dinç üreten, düşünen, kültürlü, faydalı bireyler olabilmek ve farklı dünyaları...

KÜLTÜR - SANAT 08.01.2018, 16:37
22
Dinç: "Kitap okumak boş zaman etkinliği değildir”
banner1353
banner1375

Belediye Başkanı İrfan Dinç, 2018 yılının Çankırı için ilk farkındalığını öğrenciler ile birlikte kitap okuyarak eğitim alanında gerçekleştirdi.

Başkan Dinç üreten, düşünen, kültürlü, faydalı bireyler olabilmek ve farklı dünyaları keşfedebilmek için minik yürekler ile birlikte kitap okumanın önemine dikkat çekti. Belediye Başkanı İrfan Dinç, Org. İsmail Hakkı Karadayı İlkokulunun başlattığı “Kitabımla Geziyorum” proje çalışması kapsamında 3-E sınıfı öğrencileri ile bir araya geldi. Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen etkinlikte Başkan Dinç ve ekibi, öğrencilerle beraber kitap okudu. Okul Müdürü Resul Ayhan, etkinliği Tren ve Uçak Kütüphane’de de gerçekleştirdiklerini ve hizmete açılması ile birlikte Gemi Kütüphane’de de kitap okuma etkinliği yapmak istediklerini belirtti.

“Kitap okumak boş zaman etkinliği değildir”

Yaklaşık yarım saat boyunca süren etkinlik sonunda öğrenciler ile sohbet eden Dinç, her birine kaç sayfa okuduğunu sordu. Hızlı okuma tekniği ile kısa sürede daha çok kitap okuyabildiğini belirten Dinç, kitap okumak için özellikle zaman oluşturulması gerektiğine de dikkat çekti. Kitap okumanın geliştirilebileceği ve farklı teknikler aracılığı ile daha da hızlı hale getirilebileceğini belirten Dinç, “Kitap okumak, önemli bir iştir. İnsanlara boş zamanında ne yaparsın diye sorulduğunda ’Kitap okuyorum’ diye cevap veriyorlar. Oysa kitap okumak boş zaman etkinliği değildir; yemek yemek gibi, su içmek gibi yaşamımızın önemli bir parçası olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Dinç, etkinlik sonunda öğrencilere Belediye Kültür Yayınları arasında yer alan “Avucunuzdaki Kelebek” isimli kitabı hediye etti.
Yorumlar (0)
18°
açık
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 03:55
Güneş 05:34
Öğle 12:45
İkindi 16:35
Akşam 19:46
Yatsı 21:18