Kritik viraj

Son iki haftadır mücadelesiyle parmak ısırtan Samsunspor, salı günü Elazığ karşısında öyle bir galibiyet aldı ki bugünkü Gaziantepspor karşılaşması için enerji buldu.

Rakiplerin puan kaybetmesiyle beraber ateş hattının 5 puan üzerine çıkan Kırmızı Beyazlılar'ın bu galibiyetini taçlandırması için bugünkü karşılaşmadan mutlak 3 puanla ayrılması gerek...

Kolay gibi görünse de aman dikkat!

Oynanmamış hiç bir maç kazanılmış sayılmaz

Öyle ki rakip bugünkü maça düşmesi kesinleşmiş olarak başlayacak...

Besim Durmuş'un maç için yapılan antrenmanlarında oyuncularına sık sık uyarılarda bulunduğu rehavete kapılmamaları gerektiğini Rize ve Elazığ maçındaki ciddiyetle Gaziantep maçında oynamaları gerektiğini söylediğini duydum.

Hocamız bu işi iyi biliyor. Rakibin birlikte koşan ve basan oyuncularına karşı önlem alacağı aşikâr.

Antep'e karşı erken gol bulursak rakip erken çözülecektir. Bundan önceki maçlarda olduğu gibi.

***

Bir parantez de takımın üzerindeki desteğe açmak istiyorum.

Kırmızı Beyazlılar'ın her maçı öncesinde galibiyet primi açıklayan, bazen galibiyet olmasa da prim sözünü yerine getiren Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk'e teşekkür etmek gerek. Bu maçta da 200 bin lira prim açıkladı. Oyuncuları bu kriz döneminde prim ile adeta maça odaklıyor.

***

Bugün alınacak galibiyetle neler değişecek neler?..

Takım ateş hattından uzaklaşarak büyük bir nefes alacak, rakiplerin korkulu rüyası haline gelmiş olacak...

Boluspor maçına on binlerin gelmesi demek. Belki o maçın alınmasıyla da başka umutlar demek (Gerçi bu mucize ama futbol mucizelere gebe bir spor dalı)

Besim Durmuş'un bugünkü karşılaşmada yabancı oyuncularına şans vermesini bekliyorum. Belki rahat kolay gol atabilecek olan Chibuike, Angan ve Ayite bu maçla kendilerine gelir ve sonraki maçlar için takımın gol yükünü sırtlayabilirler...

Haydi Samsunspor…

Bugün vitesi ikiye atalım yolumuza bakalım...

YORUM EKLE

banner650

banner826