baskaynak Doğa Okulları cemre
 
5s dikey çarsan HRS Ajans

Koronavirüste Önemli Gelişme! Bir Gen Varyantı Keşfedildi!

featured

Koronavirüste Önemli Gelişme! Bir Gen Varyantı Keşfedildi! Koronavirüsle ilgili korkutan bir gelişme yaşandı. Polonyalı araştırmacılar, Kovid-19’u ağır geçirme riskini iki katına çıkarabilen bir gen varyantı keşfetti

Araştırmayla ilgili olarak salgından bazı insanlar semptom göstermezken bazılarının neden yaşam mücadelesi verdiğinin araştırıldığı ve bu olguyu anlamaya daha yakın olunduğu belirtildi.

61960ed34e3fe10c44497aef Koronavirüs

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgınıyla ilgili Polonya’dan önemli bir araştırmanın sonuçları geldi. Polonya’daki Bialystok Üniversitesi liderliğinde yapılan araştırma çerçevesinde 1500 Kovid-19 hastası üzerinde 18 ay süren bir çalışma yürütüldü.

Çalışma sırasında Kovid-19’u ağır geçirme riskini ikiye katlayabilen bir gen varyantı keşfedildi. Uzmanlar, bulgunun, diğer faktörlerle birlikte en fazla risk altındakilerin erken teşhisine yardım edebileceğini belirtti.

AVRUPALILARIN YÜZDE 10’U
Araştırmacılar, Avrupalıların yaklaşık yüzde 10’unun, Güney Asyalıların da dörtte birinden fazlasının bu varyantı taşıdığının tahmin edildiğini aktardı.

BAZI İNSANLAR SEMPTOM GÖSTERMEZKEN BAZILARI NEDEN YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR?
Bialystok Üniversitesinin sözcüsü, salgının başlangıcından bu yana, aynı yaşta olsalar dahi neden bazı insanların semptom göstermezken bazılarının yaşam mücadelesi verdiğini anlamaya çalıştıklarını belirterek, “Bu araştırma sayesinde bu olguyu daha da anlamaya yakınız.” dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.