Koronavirüs Aşısında Kötü Haber! Her Yıl Aşı Mı Yapılacak ?

ası2
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koronavirüs Aşısında Kötü Haber! Her Yıl Aşı Mı Yapılacak ? ABD’li ilaç firması Pfizer, koronavirüs aşılarını yaptıran kişilerin en geç 12 ay içinde üçüncü doz aşıya ihtiyaç duyabileceklerini duyurdu. Firma, yeni virüs çeşitlerinin görülmesi durumunda her yıl aşı yapılmasının gerekebileceğini öne sürdü

HER YIL AŞILAMA OLABİLİR
ABD’li ilaç firması Pfizer, koronavirüs aşısında üçüncü doza ihtiyaç duyulabileceğini açıkladı. ABD basınına açıklamalarda bulunan firmanın CEO’su Albert Bourla, muhtemel bir senaryoya göre, 6 ila 12 ay arasında üçüncü bir doza ihtiyaç duyulacağını söyledi. Bourla, yeni virüs çeşitlerinin görülmesi durumunda insanların her yıl yeniden aşı olması gerekebileceğini de vurguladı.

24 Nisan Koronavirus Tablosu Aciklandi Sağlık

İHTİYAÇ VAR
Pfizer ve BioNTech’in geliştirdiği aşı asemptomatik vakalarda yüzde 94 etkili Aşının 6 aydan sonraki etkinliğine ilişkin çalışmalar sürüyor Pfizer’in verilerinin 2 binden fazla aşılanmış kişiye dayandığı ancak korumanın 6 ay sonra devam edip etmediğini belirlemek için daha fazla veriye ihtiyaç olduğu aktarıldı. Pfizer ve BioNTech, şubat ayında virüsün yeni varyantlarına karşı bağışıklık tepkisini daha iyi anlamak için koronavirüs aşısının üçüncü dozunu test ettiklerini açıklamıştı.

Ozlem Tureci v2 Sağlık

BEKLENEN BİR DURUM
BIONTECH’in kurucularından Özlem Türeci, koronavirüse karşı geliştirilen bağışıklığın zamanla azalmasının beklenen bir durum olduğunu belirterek üçüncü bir doz COVID-19 aşısının gerekli olacağını düşündüğünü söyledi. Türeci, “Virüse karşı geliştirilen bağışıklık tepkisinin zamanla azaldığını yeni enfekte olmuş kişilerde de görüyoruz, bu söz konusu aşılar olduğunda beklenen bir durum” değerlendirmesinde bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir